Úvodní strana » Aktuality » Událo se » The Times radí: V Jeseníkách omládnete o sedm let

The Times radí: V Jeseníkách omládnete o sedm let

Jeseníky znovu upoutaly pozornost prestižního deníku The Times. loni v lednu zařadil list nejvyšší moravské pohoří mezi 46 míst na světě, která stojí za to v roce 2013 navštívit. nyní věnovala britská verze The Times celou dvoustranu tipu na výlet do karlovy studánky a jejího okolí.


„Uznávaný anglický novinář Tristan Rutherford, který se zabývá cestováním, u nás strávil pět dnů jako rekreant v naprosto běžném režimu,“ uvedl Jan Bednář, obchodní náměstek Horských lázní Karlova Studánka. „Další článek v The Times je pro nás po roce opět obrovskou reklamou a potvrzením, že Karlova Studánka i celé Jeseníky jsou nádherným místem s potenciálem přilákat návštěvníky z celého světa,“ doplnil Bednář.
Tristan Rutherford svým čtenářům tvrdí, že v Karlově Studánce omládnul za pět dní o sedm let a efekt tamní léčby přirovnává k filmu Cocoon, ve kterém senioři mládnou v zázračné vodě. „Opravdu jsem omládl, zbavil se toxinů a určitě se do těchto lázní, kde se léčí hlavně vysoký tlak, svalové obtíže a astma, vratím se sestrou trpicí na stres, matkou s bolestmi a sípavým synovcem,“ slibuje novinář. Autor článku akcentuje příznivé ceny ve srovnání s obdobnými lázněmi v zahraničí, přitom tamní stravu a služby přirovnává k hotelu Four Seasons. Kuchyni popisuje jako českou klasiku, ovšem upozorňuje na aktuální snahu obměnit nabídku menu za tradiční regionalní gastronomii s použitím regionalních produktů a sezonních surovin.
„Pro Jeseníky je takový článek skvělou reklamou, která dokáže do destinace nalákat spoustu turistů. Zájem žurnalistů z prestižních zahraničních médií je důkazem rostoucího povědomí o vyjímečnosti a atraktivitě našich hor. Statistiky návštevnosti za rok 2013 pro Olomoucký kraj dokazují zvýšení počtu návštěv zahraničních turistů o 5 %. To je pro nás signál nadále cílit propagaci Jeseníků i na zahraniční trhy a pokračovat v organizaci press tripů ,“ říká Andrea Závěšická, ředitelka Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.
Tristan Rutherford také popisuje jednotlivé procedury, které podstoupil, velký zážitek mu daly Skotské střiky. „Procházka kolem vodopádů, minerálních pramenů a pohádkových disneyovských kiosků v nejčistším klimatu v České republice je detox sám o sobě", uzavírá text britský novinář.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA