Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Technické muzeum Tatra, úprk před zimou

Technické muzeum Tatra, úprk před zimou

Jste ze Severní Moravy nebo sem jen míříte pracovně či na výlet? A máte už dost toho bílého humusu nebo jste jen fanda techniky? Potom zkuste navštívit Technické museum Tatry v Kopřivnici.


Ideální místo pro otce se synem. Kopřivnice se nachází v Moravskoslezském kraji a přijet můžete vlakem, autobusem i vlastním vozem. Parkovacích ploch je v okolí dostatek.

Muzeum je otevřeno celoročně. Vstupné pro dospělého člověka je 90 Kč a pro děti a důchodce 55 Kč. Muzeum připravilo i speciální akci pro opravdové technické maniaky. Můžete si tak koupit poukaz na 5 vstupů za 300 Kč nebo dokonce celoroční vstupné za 2.100 Kč.

Celé prostory muzea jsou velmi pěkně upravené, čisté a přehledné. Jednotlivé expozice najdete v různých blocích. Tak třeba sportovní vozy, vozy z první republiky či starší, vojenská technika, cestovatelské karavany, na své si přijde asi každý fanoušek.

Na zdech je plno původních plakátů s tématy Tatry. Spousta pohárů a fotografií, a také mapování vývoje kopřivnické tatrovky, resp. továrny. Při vší té pestrosti je jen škoda, jak vlastně Tatrovka dopadla. Snad nebude Tatra jen fenomén muzeí.

Součástí muzea je i expozice Emila a Dany Zátopkových. Jedná se sice jen o jednu místnost, ale zato je plná medailí, diplomů, výstřižků z dobového tisku. Uprostřed místnosti hraje televize s nejuvěřitelnějšími okamžiky hlavně Emila Zátopka. Určitě stojí tato místnost aspoň na nakouknutí. Dneska už na sebe neumíme být moc hrdí.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA