Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Tanečníci Akcentu Ostrava se chystají na letošní poslední mezinárodní soutěž!

Tanečníci Akcentu Ostrava se chystají na letošní poslední mezinárodní soutěž!

Letošní taneční sezóna se blíží ke konci a tanečníci ostravského Akcentu pomalu sčítají medaile. V polovině října reprezentoval Akcent Českou republiku hned na dvou soutěžích - mistrovství Evropy v show dance v ruském Petrohradu, kam odjeli pouze tanečníci hlavní věkové kategorie a mistrovství Evropy v latino tancích v rakouském Grazu.


Z Petrohradu si skupina dospělých tanečníků dovezla domů jednu zlatou medaili (duo Sáry Lamprechtové a Veroniky Klimešové), jednu bronzovou za formaci Srdce z kamene a 4.místo vybojovala malá skupina s názvem Životní kompromisy. V Rakouském Grazu se Jakub Mazůch a Michaela Gatěková stali mistry Evropy v salse. V tomto tanečním stylu v letošním roce sbírají tito skvělí tanečníci medaili za medailí!
Nádherným úspěchem je i titul mistra světa v disco dance, kterým se po celý rok budou pyšnit tanečníci hlavní věkové kategorie. Ti toto nejcennější zlato vybojovali s formací Know how na letošním světovém šampionátu v německé Bochumi, který proběhl v polovině září. Titul vicemistra si odtud odvážela juniorská formace Elegantia. O čtrnáct dnů později potvrdili tito tanečníci svou formu také na světovém poháru disco dance v Ústí nad Labem, zlato vybojovala formace Know how a malá skupina dospěláků Tik tak, bronzovou medaili si odvážela juniorská formace Elegantia. Pro Akcenťáky byl světový pohár v disco dance krásnou tečkou za letošní disco dance sezónou, v níž vybojovali kromě titulů mistra a vicemistra světa a dvou prvenstvích na světovém poháru, také dva tituly mistra České republiky a tři tituly vicemistra ČR. Kdo by však čekal za poslední tečkou odpočinek, mýlil by se... Disco dance tanečníci již nyní bojují na víkendových soutěžích se sóly, duety a malými skupinami o nominace na mistrovství České republiky 2014, a to v rámci taneční ligy CDO.
A tréninky disco dance provázejí také intenzivní tréninky show dance. Extraligoví tanečníci této artové disciplíny se totiž připravují na svůj poslední letošní světový šampionát, který proběhne koncem listopadu v německé Riese. Nominováno je přes sto Akcenťáků, kteří na letošním MČR v show dance doslova posbírali většinu medailí, přivezli si celkem šest zlatých (zvítězily formace v dětské, juniorské i hlavní věkové kategorii, malá skupina dětí i juniorů a juniorské duo Foltová a Šimečková), pět stříbrných, jednu bronzovou a jednu bramborovou medaili. „Show dance je disciplína, která kromě výrazných a náročných tanečních kreací využívá efektivitu různých rekvizit, kulis, respektive působivých kostýmů. Důležité také je, aby skladba měla zajímavý příběh a nápaditou myšlenku,“ popisuje tento taneční styl choreografka všech vítězných formací TK Akcent Lenka Buroňová. „Vítězství je vždy nádherný emocionální zážitek, který mě i tanečníky motivuje k další práci a tréninkům. A těch máme před sebou ještě opravdu mnoho. Titul z MČR je totiž jen začátek, na mezinárodní soutěži v Riese se utkáme s opravdu velmi silnými soupeři."

Taneční klub Akcent Ostrava TJ Sokol Vítkovice pod vedením trenérek Lenky Buroňové a Hanky Kovalančíkové, který v roce 2011 oslavil dvacetiny, vybojoval za svou existenci neuvěřitelných 200 titulů mistrů České republiky, 30 titulů mistrů Evropy a 25 titulů mistrů světa! Klub se věnuje převážně tanečním stylům disco dance, show a modern dance a street dance. A nejen to! Tančit zde můžete i latino dance, a to především díky skvělým lektorům Míše Gatěkové a Kubovi Mazůchovi, tanečnímu páru mezinárodní třídy v latinskoamerických tancích a loňským mistrům světa v Salse a finalistům mistrovství Evropy!


 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA