Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Svezte se na Valašském záření s Mydy Rabycad na elektroswingové vlně

Svezte se na Valašském záření s Mydy Rabycad na elektroswingové vlně

Mladá elektroswingová kapela z Prahy rozpohybuje hlavní festivalovou scénu letošního 17. ročníku Valašského záření, a to v pátek 11. září od 22.45 hodin, kdy vystoupí po legendární zpěvačce Petře Janů.


 

Mydy Rabycad před třemi lety založili suverénně swingující saxofonista Mikuláš Pejcha, výtečný basista Jan Drábek, klávesový a elektronický mág Néro Scartch. Krátce na to začaly vznikat první písničky. Hned v úvodu přizvali ke spolupráci dlouholetou kamarádku a především unikátní zpěvačku, rusovlasou divu Žofii Dařbujánovou. Od té doby tato čtveřice tvoří základní autorskou i interpretační sestavu kapely, jejíž současný věkový průměr je 21 let.

 


Kapela má na svém kontě již dvě desky: Let Your Body Move (2013) a Glamtronic, kterou pokřtili na jaře letošního roku v pražském Lucerna Music Baru.

„Elektroswing jsou naše kořeny, ale už jsme za jeho mantinely. Proto se album jmenuje Glamtronic. Teď už nás nejde úplně zařadit, proto jsme si vymysleli slovo glamtronic jako výraz pro určitý náš vlastní styl a nakonec jsme podle něj pojmenovali celé album,” říká o desce zpěvačka a textařka kapely Žofie Dařbujánová.

Mydy Rabycad vyzráli během loňské sezóny v jeden z nejlepších koncertních bandů na naší scéně a zaujali fanoušky, agenty a promotéry nejen v Evropě. Mají dar přenášet radost z hudby, nadhled, živelnost i šarm. Lehkost synkop se u nich přirozeně snoubí s nekompromisními beaty. To vše dokáže v podání mladých muzikantů lehce překonávat stylové i generační rozdíly i zeměpisné a kulturní vzdálenosti.

Více informací o programu Valašského záření 2015 naleznete na stránkách:
www.dkvsetin.cz/20154

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA