Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Svavar Knútur a Žamboši v ostravském Abbey Road!

Svavar Knútur a Žamboši v ostravském Abbey Road!

Cyklus koncertů v přímých přenosech Radio Ostrava Live přivítá v únoru vycházející islandskou písničkářskou hvězdu Svavara Knútura a oceňovanou vsetínskou folkovou formaci Žamboši. Oba interpreti vystoupí v Hudebním studiu Českého rozhlasu Ostrava ve čtvrtek 21. února od 18.00 hodin. První hodina koncertu se bude vysílat v přímém přenosu.


Originální, samorostlý a sympatický trubadúr z ostrova sopek, skřítků, polární záře a skvělých muzikantů – Svavar Knútur – přijede v únoru do České republiky na týdenní turné. Hned první koncert proběhne v Ostravě. Skvělý vypravěč a vášnivý potápěč do kalných vod lidské duše se představí posluchačům Českého rozhlasu Ostrava. Svavar Knútur s sebou přiváží čerstvé album Ölduslóð (Cesta vln), na kterém s ním spolupracovala i Markéta Irglová, která nyní na Islandu žije. Jejich společné duety na Islandu dobyly hitparády a píseň Baby Would You Marry Me je už velmi populární i v zámoří. Svavarovo svérázné písničkářství neuniklo ani hudebním dramaturgům BBC, a jeho písně tak figurují i v playlistech této významné evropské stanice.

Svavar Knútur začal svou hudební kariéru jako zpěvák a kytarista ve skupině Hraun, později to ale zkusil sólově a na kontě má už tři autorská alba. V jeho písních najdete typickou severskou křehkost, emotivnost, jakousi rozlehlost a zároveň intimitu, korespondující s chladnou krásou tamních moří.

Svavarův laskavý humor a ryzí severské písničkářství doplní valašský folk s jazzovou příměsí v podání „andělských“ Žambochů. Právě vsetínské trio se po loňském společném turné s australským projektem Owls of the Swamp rozhodlo talentovaného islandského písničkáře pozvat.

Vsetínskou formaci Žamboši tvoří písničkář Honza Žamboch, jeho manželka Stáňa a bubeník Jiří Nedavaška. Tahle formace umí stejně dobře navodit atmosféru recitálu v čajovně jako svou energií zbortit pozůstatky Strahovského stadionu. Za obě svá dosavadní alba To se to hraje… (2006) a Přituhuje (2009) získali Žamboši od české Akademie populární hudby cenu Anděl. Nyní pracují na třetí studiové desce.

Koncert, tradičně přístupný veřejnosti, začíná v 18.00 hodin. První hodina koncertu se Svavarem Knúturem se bude vysílat v přímém přenosu. Druhá polovina koncertu se Žambochy bude odvysílána ze záznamu v nejbližším možném termínu. Vstupenky v hodnotě 80,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA