Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Sváteční Jeseníky se na Vás těší

Sváteční Jeseníky se na Vás těší

Existuje nespočet způsobů, jak si dokonale užít nadcházející sváteční dny a příchod nového roku. Pokud neradi experimentujete a chcete při výběru „své sváteční destinace“ vsadit na jistotu, vydejte se do Jeseníků.


 

„Většina ubytovací kapacity v Jeseníkách je již obsazená, ale stále je dost penzionů a hotelů, které nabízejí poslední volná místa v termínu vánočních prázdnin,“ uvedla Lenka Dusová ze Sdružení cestovního ruchu Jeseníky. Jeseníky jsou v zimě jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v České republice. Není se co divit, návštěvníci zde najdou dechberoucí krásu přírody, fascinující svědectví o pohnuté historii zdejšího kraje a nepřeberné množství volnočasových aktivit.
Skutečný ráj čeká v Jeseníkách na milovníky zimních sportů. Hory jsou protkány 380 kilometry udržovaných lyžařských a běžeckých tras. Od okruhů s minimálním převýšením až po náročná stoupání. V posledních letech zde vyrostlo několik špičkových lyžařských areálů, které kvalitou služeb i sjezdovek směle konkurují lyžařským střediskám v Alpách.
Pokud nechcete lyžovat, ale potřebujete zapomenout na každodenní shon, můžete navštívit některé zdejší lázně, kde vás čekají horké i studené léčivé prameny. Mezi vyhlášené lázeňské lokality v Jeseníkách patří Horní Lipová, Velké Losiny, Bludov, Karlova Studánka či Jeseník s proslulou Priessnitzovou procedurou.
V horách také najdete desítky stylových wellness a sauna center. Vyhlášená poctivá krajová kuchyně patří rovněž k velkým lákadlům a o Vánocích to platí dvojnásobně.

 

Zdroj: elektronický zpravodaj NavstivteJeseniky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA