Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Šumperk se pyšní nezvykle bohatou kulturní nabídkou

Šumperk se pyšní nezvykle bohatou kulturní nabídkou

Šumperk neláká turisty jen na jedinečnou architektonickou podobu, díky které se městu říkávalo „malá Vídeň“. Pro návštěvníky i místní obyvatele je zde připravena celoroční bohatá kulturní nabídka. Šumperk patří bezpochyby mezi „nejkulturnější“ města v Česku. Navzdory jeho velikosti a počtu obyvatel se zde koná nebývalé množství velkých festivalů a kulturních přehlídek.


Za všechny připomeňme největší evropskou přehlídku bluesové muziky Blues Alive, která se koná na podzim vždy za obrovského zájmu veřejnosti i sdělovacích prostředků. „Vyprodáno“ hlásí každý rok také další podzimní šumperský festival
Džemfest, kterému bude letos v dubnu udělena Cena Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Celonárodní věhlas má také Mezinárodní folklorní festival, který na celý týden roztančí ulice města vždy v polovině srpna. V Šumperku se konají také divadelní festivaly O cenu Miloše Movnara a Divadlo v parku. Hned pět výstavních síní mohou projít návštěvníci Vlastivědného muzea v Šumperku a Městská knihovna pořádá úspěšný literární seriál Město čte knihu. Kino Oko patří
dlouhodobě k nejnavštěvovanějším v ČR a díky své originální dramaturgii dokáže v návštěvnosti přeskočit i některé mnohasálové multiplexy!
Bohatá kulturní nabídka čeká na návštěvníky Šumperka také na jaře. Například v dubnu proběhnou dva významné festivaly. Eurofest, který zve do Šumperka alternativní umělce z celé Evropy, a Špek, jenž představuje umění Olomouckého kraje napříč žánry.
V nejbližších dnech, konkrétně 22. března, se v DK Šumperk uskuteční 15. ročník mezinárodní vyhledávací soutěže Blues Aperitiv. Vybrané bluesové kapely z celé Evropy si sem přijedou „vyhrát“ účast na slavném festivalu Blues Alive.
Přijeďte do Šumperka, budete se bavit!
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA