Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Stovky turistů se společně vydají na Králický Sněžník

Stovky turistů se společně vydají na Králický Sněžník

Více než čtvrtstoletí se lidé společně vydávají k prameni řeky Moravy a nejinak tomu bude letos. V sobotu 5. září se uskuteční 26. ročník pochodu k prameni Moravy spojený s Mezinárodním výstupem na Králický Sněžník. Akce se pravidelně účastní stovky turistů z Česka, Polska, Německa a Slovenska.


 

„Slavnostní zahájení letošního ročníku proběhne v devět hodin ve Stříbrnicích a setkání všech účastníků na vrcholu hory je pak v plánu ve čtrnáct hodin,“ říká za pořadatele Alena Windová. „U typické sochy slona se turisté dozví zajímavosti o historii věže, která na Králickém Sněžníku
kdysi stála, nebo se seznámí s jednotlivými vrcholy v okolí,” doplnila Windová.
Po zdolání Sněžníku a šťastném návratu zpět do Stříbrnic čeká na účastníky bohaté občerstvení a doprovodný program v podobě koncertů kapel.

Na trase Staré Město – Stříbrnice a zpět bude po celý den vozit zájemce kyvadlová autobusová doprava. Přesné časy odjezdů a více informací o celé akci jsou umístěny na webu www.NaKralickySneznik.cz.

Výstup na Králický Sněžník finančně podpořil Olomoucký kraj, akci organizuje Staré Město pod Sněžníkem ve spolupráci s Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

 

 

Zdroj: elektronický zpravodaj NavštivteJeseníky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA