Úvodní strana » Zajímavosti » Spojené státy americké budou partnerskou zemí Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR 2018

Spojené státy americké budou partnerskou zemí Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR 2018

Letošní Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády České republiky už znají svoji zvláštní partnerskou zemi. Budou jí Spojené státy americké.


Během přesunu amerických vojáků přes území České republiky v rámci cvičení Saber Strike 2018 to ve středu ráno ve Staré Boleslavi při setkání s vojáky oznámil velvyslanec USA v Česku Stephen B. King.
„Jsem rád, že na počest 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi USA a Československem mohu oznámit, že Spojené státy budou "Special Partner Nation" Dnů NATO v Ostravě letos v září. Výraznou účast americké armády připravujeme jako důkaz toho, jak moc si ceníme skvělých americko-českých vztahů, stejně jako členství obou zemí v Severoatlantické alianci,“ uvedl velvyslanec Stephen B. King.
Dny NATO v Ostravě představily koncept zvláštní partnerské země této akce (tzv. Special Partner Nation - SPN) v roce 2014, kdy se jí stalo Polsko, o rok později Švédsko. Ve velkém rozsahu předloni prezentovalo své ozbrojené síly Německo, loňskou partnerskou zemí bylo Slovensko. SPN je unikátním komponentem, který poskytuje příležitost rozšířené prezentace dané země.
„Velice si vážíme toho, že Spojené státy přijaly naši nabídku stát se letošní partnerskou zemí naší akce. USA se pravidelně účastní Dnů NATO již od roku 2007, a to vždy s velmi zajímavou technikou. Proto nás neobyčejně těší, že budou zvláštní partnerskou zemí v tento jubilejní rok,“ uvedl za organizátory akce Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000.
Techniku, kterou Spojené státy americké v září představí na Letišti Leoše Janáčka Ostrava, kde se Dny NATO tradičně konají, zveřejníme později.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA