Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Speciální vodobar nabídne čerstvou vodu z kohoutku

Speciální vodobar nabídne čerstvou vodu z kohoutku

Nedostupnost vody z kohoutku na řadě akcí vyřešila společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK). Vyvinula a vyrobila takzvaný vodobar. Ten je napojen na vodovodní řád a umožňuje lidem osvěžit se čerstvou vodou z vodovodu.


Vodobar bude k dispozici i návštěvníkům víkendové výstavy Zdraví a Duše, která bude probíhat od pátku do neděle na Ostravském výstavišti.
„Lidé pijí vodu z kohoutku stále častěji. Uvědomují si, že tato voda je čerstvá, chutná a zároveň i velice levná. Bohužel často narážejí na to, že na řadě akcí není možné si vodu z kohoutku dát jinak než si ji napustit do dlaní někde na toaletách. Proto jsme vyvinuli vodobar,“ řekl ředitel společnosti OVAK Petr Konečný a dodal, že voda ze speciálního vodobaru bude na akcích k dispozici zdarma.
Vodobar je vlastně malé výčepní zařízení, což umožňuje jeho snadnou přepravu a umístění na místa s nedostatkem volného prostoru. Podmínkou je, aby v jeho blízkosti byla vodovodní přípojka, na kterou se vodobar napojí. Poté už se lidé mohou osvěžit čerstvou vodou přímo z kohoutku.
OVAK plánuje využití vodobaru na řadě akcí v Ostravě a okolí. Tou první je výstava Zdraví a Duše, která bude probíhat tento víkend na ostravském výstavišti.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA