Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Souznění 2013 po třetí

Souznění 2013 po třetí

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 12. - 15. 12. 2013 – Václavovice, Frýdek-Místek, Kozlovice (Beskydy), Ostrava.  


Festival Souznění navazuje na svou úspěšnou tradici a stejně jako vloni navštíví v předvánočním čase čtyři místa Moravskoslezského kraje.
Patnáctý ročník mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel nabízí úvodní ochutnávku 12. prosince ve Václavovicích, kde do místního kostela sv. Václava zamíří folková legenda Spirituál Kvintet.
Druhému festivalovému dnu bude v pátek 13. prosince dominovat sváteční repertoár v kostele sv. Jana a Pavla s hvězdou večera sopranistkou Evou Dřízgovou-Jirušovou. Dále vystoupí klarinetista Igor František, komorní orchestr Camerata Janáček, Dívčí komorní sbor CZKW Třinec se sbormistrem i varhaníkem Janem Nosákem a dirigent maestro Paolo Gatto. „Budeme svědky hned několika premiér, některé koncertní kusy zazní v České republice vůbec poprvé, máme se opravdu na co těšit,“ zdůrazňuje hlavní organizátor akce Zdeněk Tofel.
Zvykoslovná a zároveň pestrá vícežánrová hostina, která dává příležitost jak zkušeným hudebníkům, tak začínajícím talentům, je na programu 14. prosince v Kozlovicích. Pohodovou atmosféru navodí zajisté izraelský soubor Efroni Choir, poberounská formace Třehusk, národopisný soubor Postřekov z horního Chodska, soubor Pilky ze Lhotky nebo nejlepší Zpěváčci 2013 (Jakub Ošmera z Postřekova, Nikol Stávková z Hodonína).
Na domácí strunu zahrají a zapívají Sbor ZŠ Kozlovice, Dětský soubor Valášek, SLPT Valašský vojvoda, Pustkova cimbálová muzika, přidá se SPV Kozlovice, Dechová hudba, alegorickou scénu Tří králů a živého Betléma ztvární Divadelní společnost Kozlovice.
„Členové souboru Efroni Choir z Tel Avivu se zajímají také o naši hudbu, proto předpokládáme, že se některou z moravských nebo českých písní naučí a nás překvapí,“ dává Tofel nahlédnout do repertoáru pěveckého souboru, který předvede starodávnou izraelskou hudbu propojenou i s klasickými, ale moderními prvky.
S výjimečným pořadem Bratři ze Soluně obohatí festival Souznění také Varmužova cimbálová muzika ze Svatobořic-Mistřína, společně se smíšeným pěveckým sborem Amatores musicae antiquae, dětským sborem a sbormistrem i houslistou Petrem Varmužou. „Pořad připomene zpěvy, hudbou i slovem skutečnost, že letos uplynulo 1150 let od příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu,“ doplňuje Tofel.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA