Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Soutěž muzikantů startuje! Kapely se mohou hlásit do Radegast Líhně!

Soutěž muzikantů startuje! Kapely se mohou hlásit do Radegast Líhně!

Je tady začátek listopadu a už nyní se rozjíždí v pořadí třináctý ročník soutěže amatérských hudebníků - Radegast Líheň! Přihlašovací formulář na stránkách soutěže www.lihen.cz je aktivní a pořadatelé se těší na spoustu skvělé nové muziky!  


Přestože ještě stále probíhá spousta přípravných prací, aby soutěž opět po loňském úspěšném ročníku ještě vyrostla, už nyní je jasné, že se žene kupředu mílovými kroky. Samozřejmě za to patří díky zejména generálnímu partnerovi a výrobci skvělého hořkého piva Radegast, hlavnímu partnerovi městu Havířov, nicméně i všem ostatním, kdo tradičně soutěž podporují. I díky nim se loni stala, podle vyjádření hudebníků, Radegast Líheň největší československou klubovou soutěží, která čítala celkem neuvěřitelných 35 kol! Kam se soutěž posouvá? „Zejména pracujeme na ještě atraktivnějších cenách pro vítěze, nicméně chceme nabídnout i atraktivnější lokality koncertních kol. Jak daleko se od Havířova, města zrodu soutěže, v roce 2014 podíváme, je ještě tajnou informací. Jisté je zatím jen to, že určitě opět nabídneme koncerty v klubech v Havířově a Ostravě. Podrobnější informace pak pravidelně všichni najdou na stránkách soutěže www.lihen.cz,“ upřesnil ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající havířovské Viking agency. Tou nejdůležitější informací pro hudebníky je v této chvíli fakt, že od prvního listopadu se mohou hlásit. „Stačí vyplnit jednoduchý formulář s pár větami o kapele a přiložit jednu MP3 nahrávku, co nejvíce specifikující hudební styl a um kapely, a pak už jen doufat, že bude kapela vybrána do jednoho ze základních kol. Stejně jako v celé soutěži i při prvotním výběru kapel bude zasedat odborná porota, která bude opět fundovanější než v předchozích letech. Těšíme se, že pokoříme rekordy v počtu přihlášených kapel a i letos bude z čeho vybírat,“ dodávají pořadatelé.
Soutěž v posledních letech značně vyrostla a stala se vyhledávanou hudebníky nejen z České a Slovenské republiky, ale i z Polska, kam chtějí pořadatelé ještě více obrátit své úsilí. Dvanáctý ročník vyhrála právě polská kapela Behavior, ročník předchozí pak kapela VSPH z Hulína. „Hudebním stylem je soutěž naprosto neomezená. Hlásit se mohou muzikanti všech žánrů, jakéhokoliv počtu hudebníků, vždy se snažíme je do kol poté zařadit podle stylů, aby na sebe narazily stylově podobné kapely,“ upřesňují. Vše ostatní potřebné je na stránkách soutěže a bude k nalezení i v partnerských médiích.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA