Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Soutěž Křížem krajem zavede turisty nově do dvou krajů

Soutěž Křížem krajem zavede turisty nově do dvou krajů

V neděli 1. července startuje již osmý ročník oblíbené turistické soutěže s názvem „Křížem krajem“. Letos nově spojily síly ostravské a olomoucké regionální studio Českého rozhlasu a pořádají soutěž společně. Soutěžní karta tak zavede účastníky na dvanáct zajímavých míst obou krajů. Výherci se mohou těšit na výhry v podobě zájezdů, horských kol, elektroniky, sportovního vybavení a dalších atraktivních cen.  


Turistická soutěž KŘÍŽEM KRAJEM probíhá po celé prázdninové měsíce. Letošní soutěžní karta zavede účastníky na dvanáct míst Moravskoslezského a Olomouckého kraje – například na známé horské vrcholy, na zámek, do muzeí či jeskyně, na prohlídku vodní elektrárny nebo na nejvyšší vrchol Moravy.
„Z těchto určených míst budou soutěžící sbírat razítka do soutěžní karty a zároveň odpovídat na dvanáct otázek, které se týkají těchto cílů. Soutěžní kartu najdou zájemci už teď a v průběhu soutěže ve všech informačních centrech obou krajů, v cílových místech a samozřejmě na recepcích obou regionálních stanic Českého rozhlasu,“ informuje Marcela Cisovská z Oddělení marketingu Českého rozhlasu Ostrava.
Nápovědy k zadaným otázkám uslyší soutěžící během prázdnin v některém z dopoledních vysílání obou stanic. Vyplněné soutěžní karty musí být odevzdány do 31. srpna. Vyhlášení výsledků pak proběhne ve vysílání ve středu 5. září.

V letošním ročníku je pro soutěžící nachystán atraktivní mix cen. „Jsou to tři poukázky cestovní agentury na libovolný výběr zájezdu v celkové hodnotě 30 000,- Kč, dále mohou vyhrát tři horská kola značky 4EVER, cyklistické doplňky, elektroniku, sportovní vybavení, roční předplatné časopisů, encyklopedie a spoustu dalších zajímavých cen. Bližší informace o soutěži a podmínkách získají soutěžící na internetových stránkách naší a olomoucké stanice,“ doplňuje Marcela Cisovská z ČRo Ostrava.

Výhercem se stane ten, komu se podaří nejlépe vyplnit soutěžní kartu. Nejdříve se bude hodnotit počet získaných razítek, poté počet správně zodpovězených otázek. V případě shody u více soutěžících rozhoduje o pořadí výherců správně zodpovězená tipovací otázka nebo nejbližší tip. Vyhlášení výsledků proběhne ve vysílání stanic ČRo Ostrava a ČRo Olomouc ve středu 5. září v dopoledních hodinách.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA