Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Soutěž Křížem krajem láká turisty na dvanáct míst našeho kraje

Soutěž Křížem krajem láká turisty na dvanáct míst našeho kraje

Prvním prázdninovým dnem začíná již sedmý ročník oblíbené turistické soutěže Českého rozhlasu Ostrava s názvem „Křížem krajem“.


Soutěž zavede účastníky na dvanáct zajímavých míst Moravskoslezského kraje, ze kterých musí sbírat razítka do soutěžní karty. Výherci se mohou těšit na výhry v podobě zájezdů, horských kol, outdoorového vybavení a dalších atraktivních cen.

Soutěž KŘÍŽEM KRAJEM probíhá po celé prázdninové měsíce. Letošní soutěžní karta zavede účastníky na dvanáct míst Moravskoslezského kraje – například na nejvyšší vrchol Beskyd, na zámek, hrad, do jeskyní nebo na rozhlednu, ze které lze pozorovat jak Praděd, tak zároveň i Lysou horu. „Z těchto určených míst budou soutěžící sbírat razítka do soutěžní karty a zároveň odpovídat na dvanáct otázek, které se týkají těchto cílů. Soutěžní kartu najdou zájemci už teď a v průběhu soutěže v informačních centrech našeho kraje, v cílových místech a samozřejmě na recepci Českého rozhlasu Ostrava,“ informuje Marcela Cisovská z Oddělení marketingu ČRo Ostrava.
Nápovědy k zadaným otázkám uslyší účastníci soutěže na frekvencích Českého rozhlasu Ostrava v některém z prázdninových pořadů stejného názvu (Křížem krajem), které se vysílají každý všední den od 9:15 hodin. Vyplněné soutěžní karty musí být odevzdány do 31. srpna. Vyhlášení výsledků pak proběhne v dopoledním vysílání v úterý 6. září.

V letošním ročníku je pro soutěžící nachystán atraktivní mix cen. „Jsou to tři zájezdy, jeden k moři do Turecka, pak do maďarských lázní Harkány nebo do penzionu Zellerhof v rakouském středisku Lunz am See. Dále mohou vyhrát tři horská kola značky 4EVER, cyklistické doplňky, sportovní a outdoorové vybavení, encyklopedie a spoustu dalších zajímavých cen. Bližší informace o soutěži a podmínkách získají soutěžící na našich webových stránkách www.ostrava.rozhlas.cz,“ řekl Daniel Martínek z marketingového oddělení Českého rozhlasu Ostrava. „Zájem soutěžících nás velice těší. Počet účastníků je rok od roku vyšší. Věříme, že letos překonáme loňský rekord došlých karet. Tehdy k nám dorazilo 1 652 karet,“ dodal Daniel Martínek.

Výhercem se stane ten, komu se podaří nejlépe vyplnit soutěžní kartu. Nejdříve se bude hodnotit počet získaných razítek, poté počet správně zodpovězených otázek. V případě shody u více soutěžících rozhoduje o pořadí výherců správně zodpovězená tipovací otázka nebo nejbližší tip. Vyhlášení výsledků proběhne ve vysílání v úterý 6. září a to na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM. Vysílání lze naladit také na internetových adresách www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA