Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Soutěž hudebníků roste tryskovým tempem!

Soutěž hudebníků roste tryskovým tempem!

Opravdu téměř tryskovým tempem se dějí změny ohledně třináctého ročníku největší československé klubové soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň. Přibývají atraktivní ceny, partneři, mění se kluby a připravuje se i Velké finále s atraktivními Patrony soutěže. Vše dokládají desítky přihlášených kapel během pár týdnů.


Přihlašovací formulář soutěže, kde se mohou amatérské skupiny registrovat a hlásit se k účasti v soutěži, byly spuštěny na stránkách soutěže www.lihen.cz začátkem listopadu a již během prvních dnů se přihlásily na tři desítky skupin. V těchto dnech jich je již celkem přes osmdesát a každým dnem tento počet roste. „Rádi bychom vybírali z co možná nejširšího vzorku, aby šanci dostaly nové nadějné tváře a proto jsme rádi, že mají skupiny možnost hlásit se až do konce ledna příštího roku. Mají tedy i nyní dost času například na to, aby stihli natočit alespoň jednu nahrávku ve zkušebně,“ spokojeně přiznává ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající havířovské Viking agency. Nic dalšího k přihlášení není, podle něj, zapotřebí. „Vyplnění základních informací o kapele a vložení nahrávky je otázkou pár minut. A to za slíbené ceny jistě stojí. Už nyní máme domluvenu opětovnou spolupráci s cestovní kanceláří CK Gargano, která opět věnuje vítězné kapele kompletní dovolenou v Itálii pro všechny členy zdarma. Pro nejúspěšnější skupiny máme opět připraveny ceny v podobě hudebního vybavení, merchandisingu, či pitného režimu, samozřejmě v podobě piva Radegast,“ dodává s tím, že právě tento (rocku příznivě nastavený) pivovar se postaral o růst soutěže největší měrou.
Pozitivních novinek však přibývá každým dnem a pořadatelé pracují i na užší spolupráci s profesionálními hudebníky. „Tradičně nad soutěží přebírá záštitu známá česká nebo slovenská hudební formace. V tomto ročníku máme v plánu oslovit skutečnou hudební špičku a dosavadní jednání jsou velmi úspěšná. Rovněž chystáme opravdu velké finále v atraktivní ostravské lokalitě a chceme jím navíc výrazně podpořit významný charitativní projekt. Třináctý ročník soutěže bude opravdu zlomový!“ s potěšením oznamují pořadatelé, jejichž dalším krokem je rozšíření mediální kampaně na Slovensko a Polsko i širší zásah posluchačské obce. „Soutěž již tradičně probíhá v klubech v Ostravě a v Havířově. V uplynulém ročníku navíc poprvé proběhla celkem ve čtyřech klubech současně a poprvé i za hranicemi regionu v Opavě. V roce 2014 nás čeká celkem 35 koncertů a poprvé se akce rozšíří až do Olomouce – jsme rádi, že můžeme mezi pořadateli přivítat klub Bounty rock cafe,“ dodávají.
Další podrobné informace k soutěži jsou k nalezení na stránkách www.lihen.cz, kde se rovněž mohou hlásit hudební skupiny se zájmem o účast.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA