Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Soutěž hudebníků Radegast Líheň startuje a láká na spoustu novinek!

Soutěž hudebníků Radegast Líheň startuje a láká na spoustu novinek!

Celkem 223 hudebních skupin se stihlo do konce ledna přihlásit do třináctého ročníku největší československé klubové soutěž amatérských hudebníků Radegast Líheň. Odborná porota z nich vybrala 72, které si zahrají ve čtyřech moravských klubech a první koncert soutěže se koná už 19. února!


„Jsme velmi potěšeni, že jsme měli z čeho vybírat, a hlásí se stále nové a nové tváře. Máme pro ně připravenu řadu cen, takže je o co hrát, to nejdůležitější ale je, že se kapely mohou představit v klubech a ukázat, co umí. Navíc se hlásí i ti, kdo již v soutěži vystoupili, ale vyvíjejí se a ten posun je opravdu znát,“ s potěšením prohlašují pořadatelé soutěže z havířovské Viking agency. Ti v této době už jen ladí poslední detaily, aby soutěž mohla vypuknout. „V podstatě máme hotovo a jen čekáme na potvrzení ze strany vybraných skupin, že na svá základní kola přijedou. Jakmile nám potvrdí, zveřejníme seznam všech účinkujících v základních kolech, kterých bude 48. V každém z nich pak porota vybere jednoho postupujícího a vyřazovacím způsobem se dostaneme až do čtyřčlenného Velkého finále,“ dodávají.
Fanoušci dobré muziky tedy mají možnost podpořit amatérské hudebníky návštěvou některého z klubů naprosto zdarma. Stačí se každou středu podívat do Bounty rock café v Olomouci, ve čtvrtek zamířit do havířovského Jazz clubu, či třineckého klubu Barrocko, nebo v pátek oddechnout po celotýdenní dřině v ostravské Dolní oblasti Vítkovic v klubu U6. Pořadatelé navíc poprvé připravili několik novinek, včetně Radegastova pasu rockera, které představují na stránkách soutěže www.lihen.cz, a o kterých se dozví návštěvníci jednotlivých kol. Mohou tak nejen podpořit mladé hudebníky, ale rovněž vyhrát například vstupenky na Master sof Rock, či pivo Radegast na celý rock ZDARMA. Zajít se podívat na Radegast Líheň se určitě vyplatí. Více informací o programu a dalších novinkách najdou zájemci na stránkách soutěže www.lihen.cz.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA