Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Soutěž amatérských hudebníků Radegast Líheň právě startuje!

Soutěž amatérských hudebníků Radegast Líheň právě startuje!

Se spoustou novinek startuje již příští týden největší klubová soutěž amatérských hudebníků v republice Radegast Líheň. Dvanáctý ročník letos nabídne celkem 35 koncertů ve čtyřech klubech na Ostravsku, během nichž představí 72 hudebních seskupení všech možných žánrů z České a Slovenské republiky a premiérově i z Polska.  


„Novinek letošního ročníku je celá spousta. Začít můžeme tím, že máme novou webovou prezentaci, ve které velmi snadno najdou všichni fanoušci žánr, který mají rádi a klub, kam si na něj zajít. Přehlednost vystoupení byla hlavním důvodem, proč jsme do nových stránek investovali. Nicméně se poprvé prezentujeme i na sociálních sítích,“ popisuje změny ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající havířovské Viking agency. Novinkou je však především rozšíření soutěže do čtyř klubů, čímž se soutěž stala největší klubovou soutěží v České republice. „Ve dvanáctém ročníku jsme chtěli nabídnout výbornou amatérskou muziku co nejširšímu počtu fanoušků, proto jsme k ostravským klubům Garage a Barrak a havířovskému Jazz clubu přibrali poprvé opavský Music club JAM. Díky tomu můžeme před odbornou porotou nechat vystoupit přes sedmdesát skupin a těšíme se na to, kdo bude opravdu tím nejlepším z více než dvou set přihlášených,“ dodává Slonina.
První kola Radegast Líhně proběhnou již příští týden a tím úplně prvním bude pondělní koncert v Opavě 18. února. Symbolicky tak odstartuje soutěž v historicky novém klubu a hned přivítá děv slovenské party - vystoupí skupiny ACES (Bratislava), Destroyed Head (Vráble) a Hard n´Soul (Uničov). O den později v úterý 19. února proběhne první základní kolo v klubu Barrak v Ostravě za účasti kapel Dextreat (Brno), Patriot (Senec, SK) a Rusty Fox (Ostrava). Ve čtvrtek proběhnou souběžně dvě kola – v havířovském Jazz clubu vystoupí Under the skin (Frýdek-Místek), BASStards (Martin, SK) a Fall to the Ground (Púchov, SK) a v ostravském klubu Garage se představí Metropolice (Brno), HardBreakRock (Moravský Krumlov) a The Places (Ostrava). Dojde tak již v základních kolech ke konfrontaci českého a slovenského bigbítu přímo na severomoravských pódiích.
Podrobnosti k soutěži i případné změny jsou pravidelně zveřejňovány v médiích a na webových stránkách soutěže www.lihen.cz.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA