Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Slovenské kapely nastoupí do druhého kola Radegast Líhně!

Slovenské kapely nastoupí do druhého kola Radegast Líhně!

Mezinárodní obsazení bude mít druhé kolo třináctého ročníku největší československé klubové soutěž amatérských hudebníků Radegast Líheň. Zatímco v prvním kole dominovaly moravské kapely a také zúročily své nasazení, v druhém kole už potěší fanoušky skupiny z celého Česka i Slovenska.


„V prvním kole sice neuspěly skupiny z pořádajícího regionu, jejich účast v kolech však přinesla o to větší tlak na odbornou porotu. Porotci museli, zejména v ostravském klubu U6, ustát emoce domácího publika a nestranně rozhodnout. O to větším překvapením, a důkazem jejich profesionality, byl postup jediné neostravské skupiny – Huménečko z Lipova! Šok to byl i pro samotnou postupující skupinu,“ popisuje průběh historicky prvního kola v Dolní oblasti Vítkovic ředitel soutěže Marek Slonina. Přesto, že šlo o první kolo, účast fanoušků byla vysoce nadprůměrná a atmosféra v klubu skvělá. Samozřejmě tomu napomohly výkony všech tří skupin. Všechny sahaly po vítězství a jen o pověstný chlup zvítězili právě Lipovští.
Příjemná návštěva doprovázela i další koncerty prvního kola. „Také v olomouckém Bounty rock café se fandilo kapelám přesto, že ve stejnou chvíli bojovali o udržení na olympijských hrách čeští hokejisté. Historicky první kolo v tomto městě i klubu také jen těsně vybojovali Nevermore & Kosmonaut z Brna. Přestože se už soutěže účastnili třikrát, až tentokrát proměnili účast v prvním kole v postup do čtvrtfinále. Vyrovnaná kola proběhla i havířovském Jazz clubu, kde zvítězili DW8 z Jeseníku, a nejdrsnějším prvním kole v klubu Barrocko v Třinci. Tady se ze tří „metalových“ kapel radovali mladí a nadějní, velmi energičtí, Enrage z Hodonína.
Další kola soutěže budou probíhat ve zmíněných klubech vždy od středy do pátku a v tom následujícím už bude obsazení mezinárodní. Podrobný program najdou zájemci na stránkách soutěže, svou účast však potvrdily hned dvě skupiny ze Slovenska – bratislavští Ewelin a Blissful Age. Pořadatelé pak pro fanoušky soutěže připravili i další novinku – Radegast pas rockera, který bude mapovat věrnost fanoušků a odměňovat je. „Princip je velmi jednoduchý a už v prvních kolech si fanoušky získal. Stačí navštěvovat soutěž a sbírat razítka za účast a na Velkém finále soutěže dostanou pivo zdarma. Navíc ale budou slosováni o atraktivní ceny, například pivo Radegast na rok zdarma, či vstupenky na Masters of Rock 2014,“ dodávají pořadatelé z havířovské produkční agentury Viking agency. Více o novinkách a soutěži samotné najdou zájemci na stránkách www.lihen.cz.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA