Úvodní strana » Zajímavosti » Skalka zítra odstartuje dětskou lyžařskou sezonu diskotékou na lyžích

Skalka zítra odstartuje dětskou lyžařskou sezonu diskotékou na lyžích

Ve středu 6. prosince zahajuje lyžařskou sezonu Dětský svět na Skalce. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na diskotéku na lyžích s hudebním doprovodem, nejrůznější soutěže, překážky a podjezdy, oblíbeného maskota Skaláčka, ale i sladké odměny. Akci bude moderovat DJ Chosse Martinez a Olda Gbelec. Začátek je v 16:00 hodin odpoledne. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma!


TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                                               V Ostravě 5. prosince 2017

 

Skalka zítra odstartuje dětskou lyžařskou sezonu diskotékou na lyžích

 

Ve středu 6. prosince zahajuje lyžařskou sezonu Dětský svět na Skalce. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na diskotéku na lyžích s hudebním doprovodem, nejrůznější soutěže, překážky a podjezdy, oblíbeného maskota Skaláčka, ale i sladké odměny. Akci bude moderovat DJ Chosse Martinez a Olda Gbelec. Začátek je v 16:00 hodin odpoledne. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma!

 

Na sobotu 9. prosince je pak pro děti a jejich rodiče připraven Mikuláš na Skalce. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na Mikulášské nadílení s oblíbenou kouzelnicí Radanou či pravé čertovské odpoledne s hranou pohádkou a soutěžemi, ale i další zajímavý program a něco dobrého na zub. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma!

V pondělí 18. prosince odstartuje na Skalce lyžovačka i na velké sjezdovce. Všichni jsou srdečně zváni!

„Zimní sezonu v Dětském světě můžeme již teď odstartovat díky unikátní zasněžovací technologii Snowfactory. Tu si náš areál pořídil koncem letošního listopadu jako první skiareál na Moravě a třetí v České republice. Technologie je unikátní v tom, že umožňuje výrobu sněhu i při plusových teplotách, a to až do výše 20 stupňů Celsia, zatímco běžná sněžná děla či sněžné tyče vyrábějí sníh až při teplotě 2 stupně Celsia. Ve Snowfactory navíc celý proces výroby sněhu probíhá zcela bez chemických přísad a při výrobě sněhu se používá jen čistá voda. Vyrobené ledové vločky (šupinky) neobsahují zbytkovou vlhkost a mají teplotu –5 stupňů Celsia. Díky nízké teplotě sníh vytváří vlastní chlazení a taje velmi pomalu. Pořízením této technologie jsme chtěli dětem a jejich rodičům přímo v Ostravě garantovat stoprocentně hygienický čistý sníh a navíc za každého počasí. Věřím, že u nás budou děti se sněhovou nadílkou spokojené a pořádně si ji užijí,“ říká projektová manažerka areálu Skalka Family park Leona Lamaczová.

 

Program:

Zahájení lyžařské sezony v Dětském světě, středa 6. prosince:

15:00 Hudba a stánky s občerstvením

16:00 Diskotéka na lyžích – oficiální zahájení programu – soutěže, překážky a podjezdy, kluziště pod širým nebem, možnost bobování a sáňkování, maskot Skaláček, sladké odměny, příjemná hudba, DJ Chosse Martinez a moderátor Hitrádia Orion Olda Gbelec, zkušení instruktoři areálu Skalka.

Po celou dobu bude otevřená restaurace, bistro a bouda u sjezdovky.  

Vstup je ZDARMA. Více informací v programu na webových stránkách areálu Skalka Family park.

 

Mikuláš na Skalce, sobota 9. prosince:

10:30–11:30 Mikulášské nadílení s oblíbenou kouzelnicí Radanou

14:00– 17:00 Pravé Čertovské odpoledne na Skalce s pohádkou i soutěžemi
14:00 Krátká čertovská pohádka s malou odměnou pro děti za písničku/básničku, soutěže a hry pro děti na sněhu
16:00 Krátká čertovská pohádka s malou odměnou pro děti za pásničku/básničku, soutěže a hry pro děti na sněhu

Po celou dobu restaurace s poctivou kuchyní.

Vstup je ZDARMA.

 

 

 

 

Skalka Family park je rodinný areál na okraji Ostravy a přitom jedinečně situovaný v přírodě – tuto oblast protíná ekologický koridor. Areál je určen zejména rodinám s dětmi ve věku od 3 do 12 let. Areál je situován na okraji města a je snadno dostupný osobními automobily či MHD (od 1. prosince zde nově funguje víkendová kyvadlová dopravu z tramvajové smyčky Vřesinská až na Skalku vždy v půl a v celou, a to zcela zdarma!). Celoročně návštěvníkům nabízí zajímavý program, a tak ideálním místem k trávení volného času. Pro návštěvníky je zde k dispozici přímo pod širým nebem bruslařské kluziště, dvě udržované lyžařské sjezdovky a dětský svět. Celkem 700 metrů sjezdovek. Přes léto je tady navíc 102 m nebo 45 m dlouhé zážitkové dráhy (velký a malý tubing). Navíc malý tubing bude v provozu i přes zimu. Dalšími atrakcemi areálu jsou lezecká pyramida, lanové centrum Lanáček, lezecká stěna, trampolíny, skluzavky, workout hřiště či nejoblíbenější bourací autíčka bumper cars a pro odvážnější návštěvníky také aquazorbing. V létě v areálu probíhají letní tábory či příměstské tábory, soutěže, muzikály, workshopy a gastro festivaly. V zimě se zde konají lyžařské tábory, školní i soukromé lyžařské kurzy pro děti i dospělé pod vedením zkušených instruktorů a nově i bruslařská školička s doprovodným programem pro rodiny s dětmi.  V areálu je zajištěn servis bruslí a lyží. Veškeré vybavení k lyžování, snowboardu či bruslení – jak pro začátečníky, tak pro pokročilé – si lze přímo na místě také zapůjčit. Součástí areálu je i příjemná restaurace s poctivou kuchyní, kde si lze pochutnat na odpoledním menu či vydatné večeři. U areálu je odstavná plocha pro osobní automobily.

 

Více informací o areálu a pořádaných akcích najdete na http://skalkaostrava.com.

 

 

Kontakt pro více informací:

Mgr. Leona Lamaczová, project manager Skalka Family park s.r.o.

T: +420 776 404 666, E: kubiszova@skalkaostrava.com

 

 

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA