Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Seznamte se s TECHNO TRASOU a projděte nejúžasnější technické památky v Moravskoslezském kraji!

Seznamte se s TECHNO TRASOU a projděte nejúžasnější technické památky v Moravskoslezském kraji!

Znáte technické památky v Moravskoslezském kraji? Víte, že díky nové TECHNO TRASE, spojující dvanáct nejvýznamnějších technických památek MSK, můžete prožít třeba i Fajne léto?


Chcete-li se o akci dozvědět více, případně si ověřit své znalosti o technických památkách, přijďte ve čtvrtek 16. srpna do Avion Shopping Parku v Ostravě-Zábřehu, kde proběhne akce s názvem „TECHNO TRASA frčí!“ Od 13 do 17 hod. budou v nové jídelní zóně Avionu (v případě pěkného počasí na parkovišti u vchodu směrem na Zábřeh) na vás čekat čtyři zástupci propagující tyto památky - horník, výpravčí, mlynář a vojín. „Cílem akce je představit a přiblížit lidem tyto jedinečné technické skvosty a zároveň pomoci najít turistům z celé ČR cestu k těmto památkám,“ představuje projekt Moravskoslezského kraje jeho koordinátor Milan Hebelka. Partnery projektu jsou Agentura pro regionální rozvoj (ARR) a 12 technických atraktivit MSK. „Návštěvníci našeho obchodního centra se tak mohou zapojit soutěží o drobné ceny prostřednictvím kvizů pro rodiny s dětmi, kvizů pro mladé nebo jen soutěží pro děti i dospělé v hrací zóně. Vše úzce souvisí právě s technickými památkami,“ doplňuje informace Kateřina Ježková, ředitelka tohoto největšího centra na severní Moravě.
Tušíte, kde se nachází degustační síň hořkého Radegastu nebo pro kolik mužů byla vybudována pevnost „Na trati“ u Bohumína? V tom případě zavítejte ve čtvrtek 16. srpna od 13 hodin do ostravského Avionu, kde najdete všechny odpovědi! Dozvíte se zde mimo jiné i to, že již 17. srpna začne takzvaně Fajne léto, které potrvá až do poloviny září. A oč půjde? Víkend co víkend budou probíhat v objektech zahrnutých to TECHNO TRASY zábavní akce pro veřejnost, v rámci nichž mohou všichni návštěvníci soutěžit, sbírat razítka do pasu techno trasy nebo si jen tak prohlédnout nádherné historické objekty.

Termíny akcí FAJNEHO LÉTA:
17. 8. 2012 Dolní oblast VÍTKOVICE
18. 8. 2012 Důl Michal
19. 8. 2012 Pivovar Radegast v Nošovicích
25. 8. 2012 Pevnost MO S-5 „Na Trati“ u Bohumína
26. 8. 2012 Úzkokolejná dráha Osoblaha
1. 9. 2012 Vodní mlýn Wesselsky
2. 9. 2012 Kosárna v Karlovicích ve Slezsku
8. 9. 2012 Hasičské muzeum města Ostravy
9. 9. 2012 Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky
15. 9. 2012 Technické muzeum Tatra Kopřivnice
16. 9. 2012 Landek Park
16. 9. 2012 Vagonářské muzeum ve Studénce
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA