Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Sedmý ročník Ostravské muzejní noci odstartovaly růžové balonky

Sedmý ročník Ostravské muzejní noci odstartovaly růžové balonky

Třicet sedm ostravských kulturně zaměřených organizací letos přivítalo návštěvníky během festivalu Ostravská muzejní noc 2015. 


Galerie výtvarného umění v Ostravě, workshop Zaznamenej svou stopu

 

V sobotu 13. června 2015 se od 17 hodin do půlnoci v rámci celé Ostravy uskutečnil sedmý ročník festivalu Ostravská muzejní noc, který byl zahájen před budovou Nové radnice společným vypouštěním balonků s logem festivalu. Třicet sedm ostravských nejen kulturně zaměřených organizací v sobotu navštívilo na 28 500 návštěvníků.


Divadlo loutek Ostrava


Před budovu Nové radnice přišlo balonky vypouštět na 800 návštěvníků. „Napouštěli jsme je heliem celé odpoledne, potěšilo nás, jak rychle byly rozebrány a že byly skoro všechny vypuštěny,“ sdělila Andrea Węglarzyová, koordinátorka festivalu.


Janáčkova konzervatoř a gymnázium v Ostravě


Návštěvníci festivalu vyrazili do města už před pátou hodinou a velmi rychle oživili o víkendu vyprázdněné ulice. Netradiční víkendový ruch ve městě spojený s Ostravskou muzejní nocí si chválí všichni účastníci. „Je úžasné, jak může jedna akce tak výrazně zasáhnout do poklidného víkendového života města,“ dodala Jana Šrubařová, koordinátorka festivalu.

 

Knihovna města Ostravy


Zájem veřejnosti o kulturní programy organizací byl, jak je již tradicí, velký. Největší návštěvnost zaznamenalo Miniuni – Svět miniatur, následně pak Galerie výtvarného umění v Ostravě a Ostravské muzeum. Hranici dvou tisíc návštěvníků se podařilo zdolat i Radnici města Ostravy. Těsně v závěsu zůstali Dopravní podnik Ostrava a Dolní Vítkovice. Autobusové linky opět přepravovaly zájemce o festival zdarma, i přes komplikovanou dopravní situaci způsobenou výlukou tramvají.

 

PLATO / Galerie města Ostravy


Ostravská muzejní noc je zaměřená z velké části také na rodiny s dětmi. Pro ně bylo připraveno nepřeberné množství doprovodných programů od workshopů a výtvarných dílen až po praktické ukázky technických či řemeslných dovedností. „Věřím, že se děti budou rády a opakovaně do našich organizací vracet i jako dospělí, a festival tak naplní svou primární funkci,“ doplnila Węglarzyová.

Festival Ostravská muzejní noc 2015 se vydařil nad očekávání, i přes tropická vedra nakonec krásné počasí umocnilo atmosféru kulturou nabité noci. Pro organizátory je to výzva do dalších ročníků. „S každým ročníkem bychom rádi zavedli nějakou novinku nebo zajímavost, snad se nám to bude dařit i nadále,“ uzavírá Šrubařová.

Festival zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura. Finančně akci podpořilo statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj. 

 

 

Autor: Jana Šrubařová

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA