Úvodní strana » Zajímavosti » Science Show, studentské divadlo i výstava plná otazníků v gymnáziu v Bílovci

Science Show, studentské divadlo i výstava plná otazníků v gymnáziu v Bílovci

Výstavu plnou otazníků, divadelní skeč i zázraky vědy, to vše mohou spatřit návštěvníci Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci, které se ve dnech 9. prosince a 17. ledna otevře veřejnosti. 


Science Show, studentské divadlo i výstava plná otazníků v gymnáziu v Bílovci

V Bílovci 5. prosince 2016       Výstavu plnou otazníků, divadelní skeč i zázraky vědy, to vše mohou spatřit návštěvníci Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci, které se ve dnech 9. prosince a 17. ledna otevře veřejnosti.

„Vše začne v 9 hodin, kdy jsme pro žáky devátých tříd připravili ve spolupráci se Světem techniky z Dolní oblasti Vítkovic Science Show s ukázkami experimentů. Dobrovolníci si budou moci například nechat zmrazit ruku kapalným dusíkem, nebo vyzkoušet svou nehořlavost, spatří samonafukovací balonky, vyzkoušejí účinnost vzduchových děl nebo kreslení laserem,“ přibližuje první část pestrého programu Vít Schindler, ředitel Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci.

 

Širší veřejnosti se historická budova gymnázia, která byla v Bílovci postavena před 114 lety, otevře ve 14 hodin a prostorami školy, jež 3. září letošního roku oslavila 70. výročí své novodobé existence, budou příchozí provázet studenti. První zajímavá zastávka se nabízí už ve vestibulu, kde je instalována česko-německá dvojjazyčná výstava dokumentující odsun Němců z regionu Kravařska. „V 16 a 18 hodin společně vystoupí oba školní pěvecké sbory a v 17 hodin představí naši žáci divadelní skeč Před bouří, která měla v listopadu premiéru na alternativní scéně Divadla loutek Ostrava. Autory textu a hudby jsou naši studenti, kteří společně se spolužáky hru inspirovanou replikou Prospera ze Shakespearovy romance Bouře nastudovali a zajistili i hudební doprovod,“ pokračuje Vít Schindler a zdůrazňuje přitom širokou paletu zájmů studentů gymnázia, mezi nimiž jsou literární, hudební a sportovní talenty i mladí lidé nadaní na matematiku, fyziku a jiné obory. „Sázíme na multioborovost,“ říká ředitel gymnázia už v minulosti proslaveného svými matematickými třídami a matematickými semináři pořádanými ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci. Gymnázium je ostatně její fakultní školou. „Kromě toho úzce spolupracujeme také s Vysokou školou báňskou TUO a Ostravskou univerzitou. A pro nadané matematiky a fyziky máme skvělou novinku – v listopadu jsme se stali fakultní školou Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. To ještě více rozšiřuje možnosti našich studentů,“ uzavírá ředitel gymnázia s tím, že v nadcházejícím školním roce počítá s přijetím nejméně deseti studentů s výborným prospěchem z matematiky, kteří by se chtěli tomuto oboru více věnovat a případně jít ve stopách úspěšných absolventů gymnázia. K těm patří například viceguvernér České národní banky Vladimír Tomšík, hlavní ekonom ING Bank Jakub Seidler, tenistka Petra Kvitová nebo spisovatel Miroslav Žamboch.

Areál školy, kde bude program ukončen až ve 20 hodin, tvoří kromě historické budovy i přístavby z 80. let 20. století a domov mládeže se 135 místy. Gymnázium má laboratoře fyziky, chemie, biologie, učebny počítačové techniky, dvě knihovny, dvě tělocvičny, místnost pro zdravotní a relaxační techniky a posilovnu, areál s umělým povrchem pro atletiku, hry a další sporty i umělou horolezeckou stěnu a kuchyň s jídelnou.

 

Kontakt:

Mgr. Vít Schindler, ředitel Gymnázia Mikuláše Koperníka Bílovec, příspěvková organizace

17. listopadu 526, 743 01 Bílovec

E-mail: vschindler.gmk@gmail.com

Tel. č.: +420 556 414 431

 

GSM: + 420 732 902 960

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA