Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Rozjel se Karlovský express, v Jeseníkách je raritou

Rozjel se Karlovský express, v Jeseníkách je raritou

Čtyři dny před koncem loňského roku zahájil oficiálně provoz největší lyžařský areál východní části Jeseníků Ski Karlov. Současně se rozjel Karlovský expres – čtyřsedačková lanovka, která dokáže vyvézt až 2800 lyžařů za hodinu.


 

Hned při slavnostním zahájení provozu se lyžaři mohli přesvědčit, že i když zrovna přírodního sněhu v Jeseníkách příliš nespadne, Ski Karlov si umí poradit a pomocí umělého zasněžování pokryje sjezdovky dostatečnou vrstvou sněhu, která bez problému uspokojí lyžaře i snowboardisty.

Raritou je zde již zmíněný Karlovský expres. Čtyřsedačková lanovka je jako jediná v Jeseníkách vybavena tzv. bublinou - krytem, který po sklopení chrání lyžaře před větrem a nepříznivým počasím během jízdy. „Lanovka Karlovský expres je sportovcům k dispozici také po setmění. Od šesti do devíti hodin večer si mohou zájemci užít největší osvětlený lyžařský areál v regionu s několika sjezdovými tratěmi," zdůraznila Andrea Závěšická, ředitelka Sdružení cestovního ruchu Jeseníky.

Lyžařské středisko Ski Karlov sdružuje tři lyžařské areály Klobouk, Karlov a Čerťák, které dohromady nabízí tři lanovky a dvanáct sjezdovek v celkové délce devět kilometrů. Kdo si raději vychutnává přírodu v bezprostředním kontaktu při jízdě na běžkách, bude v Karlově také nadmíru spokojen. Zdejší okolí je protkáno sedmdesáti kilometry upravovaných běžeckých tratí! Z Karlova vedou trasy až na hřebeny Jeseníků nebo přímo na vrchol nejvyšší hory Praděd.


Zdroj: elektronický zpravodaj NavstivteJeseniky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA