Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Radegast svolal svůj kmen do Nošovic

Radegast svolal svůj kmen do Nošovic

Sobota patřila v Nošovicích oslavám čtyřicátin pivovaru Radegast. Na 8. ročník Radegast dne sem dorazilo přes 20 tis. lidí. Návštěvníci se bavili na čtyřech scénách, z nichž dvě nabídly program plný překonávání výzev.


Hlavní hudební scénu ovládly moravské kapely a interpreti v čele s kapelou Buty, Mňága a Žďorp a Věrou Špinarovou. Velkou pozornost budilo i zbrusu nové Návštěvnické centrum, které bylo poprvé otevřeno pro veřejnost. Přes 1.500 lidí využilo možnost projít si exkurzní trasu pivovarem. Na Radegast den uvařili nošovičtí sládci tradičně nefiltrovaný ležák Radegast.

„Fanoušci Radegastu prokázali, že jsou praví chlapi, kteří se nenechají odradit nepříznivým počasím. Výzvu ke svolání kmene vyslyšeli a ukázali, že k němu právem patří. Déšť pro ně nebyl překážkou,“ řekl manažer značky Radegast Pavel Kmínek.

Celý Radegast den se nesl v duchu podtitulu akce Radegast svolává svůj kmen. V mnoha soutěžích mohli návštěvníci prověřit nejen svou sílu, ale i šikovnost a předvídavost. O soutěže byl obrovský zájem a tisíce lidí prokázaly, že jsou platnými členy kmene.

Radegast v letošním roce slaví 40. výročí založení. Pivovaru přišli popřát svým vystoupením interpreti, kteří jsou úzce spjati s Moravou, stejně jako Radegast. Největší aplaus sklidily Buty, Mňága a Žďorp a Věra Špinárová. Publikum si získal i živelný Fleret s Jarmilou Šulákovou.

„Radegast den se svým rozsahem vypracoval na pozici jedné z největších akcí v regionu. Věřím tomu, že neopakovatelná atmosféra akce bude lákat tisíce lidí i v dalších ročnících,“ dodal Pavel Kmínek.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA