Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Radegast Ostravský šerpa: Boj se sudy piva mezi hradem a Landek parkem

Radegast Ostravský šerpa: Boj se sudy piva mezi hradem a Landek parkem

Ostrava, 30. 7. 2011 – Ostravou v sobotu prošly desítky šerpských týmů. Na trati dlouhé osm kilometrů, která vedla ze Slezskoostravského hradu do Landek parku, se tak postaraly místním o neobvyklou podívanou a sobě o nezapomenutelný zážitek. Nejrychleji se do cíle dostal tým „Či já vím“. Dvojice ve složení Václav Tyleček a Rudolf Mališ dosáhla času 1 odina, 18 minut, 58 sekund.


„Jsme rádi, že jsme to úspěšně absolvovali. Byl to celkem lehký závod, protože už máme zkušenosti i z Beskydského šerpy. Nejhorší úsek byl kousek od Landeku, bylo tam hodně bláta a klouzalo to. Taktika byla jednoduchá a to být rychlejší než soupeř,“ řekl těsně po závodě Rudolf Mališ, který se svým týmovým kolegou jen o vteřinu porazil favorizované duo Tomáš Langer a Martin Langer z týmu Bestřica.

„Je fakt, že jsme vyhráli posledních několik závodů, ale pozice favorita nám příliš nesedí,“ řekl smířlivě a s úsměvem Tomáš Langer, který spolu s Martinem Langerem dokázal vyhrát Zlínského a Olomouckého šerpu a v Beskydech být čtvrtý. Jako třetí dorazil do areálu důlního muzea v čase 1:23:58 tým K2 ve složení Lukáš Rada a Stanislav Zeman.

Pravidelným zpestřením závodů pro drsné chlapy je účast ženských týmů. Něžné pohlaví nechybělo ani v Ostravě. Trasu podél řeky Ostravice, která míjela místní radnici a dál pak protáhla celé startovní pole industriální ostravskou zónou, zvládly holky z Opavy v čase 4:10:29. Největší obdiv a potlesk v areálu hornického muzea Landek, kde závod končil, zaslouženě patřil právě jim. „Bylo to peklo,“ shodly se pak obě na stručné charakteristice tohoto neobvyklého sportovního a společenského klání.

Dívčí tým, stejně jako všechny dvojice, které se vešly do limitu dvou hodin, získaly 60 piv Radegast. Vítězní „Či já vím“ si z Ostravy odvezli 240 piv. V Ostravě se předvedli taky havířští hokejisté. Premiéru se sudem na zádech měl i horolezec Josef Lukáš

„Vyhlášení zákazu vstupu na haldu Ema týden před závodem si vyžádalo změnu trasy. Šerpové se s novou situací vypořádali na výbornou. Pořádnou výzvu v podobě náročnější a oproti původnímu plánu o pět kilometrů delší cesty, která vedla přes centrum města a zajímavou průmyslovou zónu až do Landek parku, zvládli, kromě dvou týmů, úplně všichni,“ přiblížil průběh závodu manažer značky Radegast Marek Málek.

„Obrovský dík patří ostravskému magistrátu, který nám umožnil narychlo změnit trasu a i přesto, že se nám nakonec podařilo získat kladné stanovisko bezpečnostní firmy DIAMO o
neškodnosti haldy Ema, okomentoval těžkosti Martin Kráčalík z pořadatelské Seven Days Agency.Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA