Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Radegast Líheň zná účastníky základních kol!

Radegast Líheň zná účastníky základních kol!

Více než 200 hudebních skupin se, do uzávěrky na konci ledna, přihlásilo do soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň. Dvanáctý ročník oblíbené soutěže letos nabídne celkem 35 koncertů ve čtyřech klubech na Ostravsku, během nichž se představí 72 hudebních seskupení všech možných žánrů.


„Porota ihned po ukončení příjmu přihlášek zasedla k poslechu posledních přihlášených a ty nejlepší zařadila do základních kol soutěže. Bude jich celkem čtyřiadvacet, vždy po šesti v každém ze čtyř klubů. Zde se vždy představí tři skupiny a jedna z nich postoupí do dalších bojů,“ popisuje princip Radegast Líhně za pořádající produkční agenturu Viking agency ředitel soutěže Marek Slonina. „V těchto chvílích byl všem kapelám rozeslán hromadný email, kterým musí potvrdit svou účast a sice fakt, že ve vybraném termínu mohou vystoupit a nebrání jim v tom například pracovní povinnosti. Většinou se náhradám za některé skupiny přesto neubráníme, ale máme dostatek kvalitních náhradníků. Dokud nemáme potvrzeny účinkující, nezveřejníme definitivní program,“ dodává.
V letošním ročníku došlo k navýšení počtu klubů z tradičních tří na čtyři a soutěž tak výrazně vyrostla. Stalo se tak díky zvýšené snaze generálního partnera soutěže – pivovaru Radegast. „Konkrétně budeme hrát v klubu, kde soutěž vznikla – havířovském Jazz clubu, tradičních klubech Barrak v Ostravě a v Garage v Ostravě-Martinově a nově i v Music Baru Jam v Opavě. Věříme, že i zde si soutěž najde věrné fanoušky, kteří každý týden na jeden večer zamíří do klubu za výbornou muzikou, i když mnohdy neprávem označovanou za amatérskou,“ přiznává častý omyl veřejnosti Slonina s tím, že první kolo celé soutěže právě symbolicky proběhne v Music Baru Jam v pondělí 19. února od 19.00 hod. Poté proběhnou ve stejném týdnu koncerty i ve zbývajících klubech. Podrobnosti budou samozřejmě zveřejněny v médiích a na webových stránkách www.lihen.cz. „Pro fanoušky soutěže máme navíc připraveno jedno milé překvapení – již brzy na stejné adrese spustíme nové a přehlednější webové stránky s novou grafikou,“ slibují pořadatelé.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA