Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Radegast Líheň míří do prvního čtvrtfinále!

Radegast Líheň míří do prvního čtvrtfinále!

Velmi netradičně už na velikonoční pondělí zahájí prvním čtvrtfinálovým kolem svou další pouť soutěž amatérských hudebníků Radegast Líheň 2013. Po základních kolech se projevila síla slovenské muziky, když v prvních čtvrtfinále z dvanácti kapely vystoupí hned pět ze Slovenska!


Poslední základní kolo v klubu Jam v Opavě jen potvrdilo tento trend, když z trojice No Worries–Clinic Music–Cluncer postoupil jediný slovenský zástupce Clinic Music z Bratislavy. „Členové skupiny No Worries se netajili tím, že hrají jen pro zábavu a taky to tak vypadalo. Bavili se dobře a, i když nevyhráli, koncert si bezezbytku užili. V repertoáru měli celkem dost pomalých písní, které vůbec nezněly špatně. Clinic Music tuto partu předčil nápaditostí, skvělými kytarami a celkově šlo o partu vynikajících hudebníků, z nichž porotu upoutal klávesák, vynikající bubeník a zpěvačka. Cluncer přinesli starý dobrý bigbít, přesně takový jaký má být. Zejména zpěvák výrazně zvedal úroveň kapely, jejíž tvorba však byla jinak trochu monotónní,“ popsali shodně kolo porotci.
Od úterka se začalo ve velkém marodit a tak měli organizátoři plné ruce práce, aby ve všech klubech poskládali trojice soutěžících. Mnohdy z původní avizované sestavy nezůstal kámen na kameni a už úterní kolo v Barráku odehrály jen dvě kapely. Slovensko-polský souboj mezi wroclavskými Behavior a Dr. Mundi z Lúčence vyzněl lépe pro hosty z Polska. „Obě kapely by v jiných kolech měly jednoznačně na postup, bohužel na sebe narazily dvě skvělé kapely a postoupit mohla jen jedna. Přesto porota shodně pasovala polský Behavior za jednoho z horkých favoritů na finále,“ prozradili porotci klubu Barrák.
Co se počtu soutěžících týká, ještě hůře na tom byl čtvrtek, kdy nemocnost členů kapel vyvrcholila. „Během jedné hodiny se nám sesypal celý čtvrteční program, když se musely omluvit hned tři skupiny ze dvou klubů. Dvě kvůli zpěvákům, kteří ochořeli, a jedna kvůli zranění ruky. Ať jsme se snažili, jak to šlo, narychlo už se nepodařilo program doplnit náhradníky. V Jazz clubu v Havířově tak dokonce vystoupila jen jedna skupina, což se však už stalo i v předešlých ročnících,“ popisuje za pořadatele Marek Slonina z pořádající Viking agency s tím, že přesto šlo o parádní večírek. „Jmenovanou byla parta Disconnexion z Třebíče, která si však postup zasloužila právem a porota z ní byla nadšená. Skupina hrála téměř dvakrát tak dlouho, kolik by činil běžný soutěžní čas, hosté si ji vytleskali a posledním přídavkem dostala klub do kolen,“ přiznává ředitel soutěže. V klubu Garage v Ostravě pak nastoupily na pódium skupiny dvě – Ginger z Přerova a Sun Drive z Prahy. „Obě kapely podaly úžasný výkon jak hudebně tak pěvecky. Nicméně porotu více oslovila skupina Ginger, která si uměla s hudbou více pohrát. Skvělý souzvuk kytar, výborná rytmika a dokonalé dvojhlasy rozhodly,“ uzavřel poslední základní kolo za Vikingy šéf poroty Marcel Gajdáček.
Radegast Líheň zahájí čtvrtfinálová kola přesně na apríla 1.4.2013 v opavském Music clubu Jam kolo složené z kapel The Places (Ostrava), AJDONTKER (Havířov, Karviná) a Neeasi (Vysoké Mýto). V klubu Barrák se bude pokračovat v úterý 2.4 ve složení Behind our Walls (Ostrava), Mass Perception (Žilina, SK) a Solar System (Havířov). Ve čtvrtek 4.4. se v ostravském klubu Garage představí skupiny Patriot (Senec, SK), BASStards (Martin, SK) a Aces (Bratislava, SK). V Jazz clubu v Havířově výjimečně v pátek 5.4. vystoupí Šamanovo zboží (Ostrava), Days the Ends (Zlínsko) a Lavalier (Bratislava, SK). Koncerty začínají v 19.00 hod., jsou bez vstupného a podrobnosti jsou zveřejňovány na stránkách www.lihen.cz a facebookovém profilu soutěže Radegast Líheň.

zpěvačka skupiny Disconnexion

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA