Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Radegast Líheň 2015 - Porota vybrala 72 kapel do soutěže!

Radegast Líheň 2015 - Porota vybrala 72 kapel do soutěže!

Téměř neuvěřitelný počet 430 hudebních skupin se letos přihlásil do 14-tého ročníku největší klubové soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň! Odborná porota měla neskutečně těžkou práci, aby vybrala „jen“ 72 kapel do základních kol soutěže. 


„Stoupající zájem se projevil nejen ze strany českých kapel, ale rekordní zájem zaznamenala soutěž i ze zahraničí. K tradičnímu počtu desítek slovenských skupin se letos přidalo přes třicet skupin z Polska a rovněž dalších zemí Evropy. Nečekaná přihláška do soutěže doputovala dokonce až z Litvy a rovněž jsou přihlášeni hudebníci ze zemí, odkud jsme je rozhodně nečekali. V soutěži tak zazní nejen čeština, polština či slovenština, ale zazpívají i hudebníci z anglicky, španělsky či francouzsky mluvících národů,“ přiznává jisté překvapení ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající produkční agentury Viking agency z Havířova. Soutěž tak podle něj i poroty bude letos opravdu velmi pestrá a rozšíří obzory nejen fanouškům a milovníkům muziky, ale i všem vybraným kapelám, které budou mít možnost konfrontace vlastní tvorby s tvorbou zahraniční.

„I proto soutěž vznikla, aby dala hudebníkům nejen možnost prezentovat se, ale rovněž hudebně růst. Odpovídají tomu i ceny pro nejlepší čtyřku, která se utká ve Velkém finále. Jejich hodnota převyšuje částku 100 tisíc korun a nechybí mezi nimi pronájmy nahrávacích studií, hudební vybavení, merchandising, či oblíbená hlavní cena – dovolená pro vítěznou kapelu v italském letovisku Gargano se stejnojmennou cestovní kanceláří. „Kapela musí držet pohromadě a i takový, v uvozovkách, teambuilding po náročné sezóně si velmi pochvalují. Čeká je navíc řada vystoupení, která již nyní pro ty nejlepší připravujeme, a tak určitě budou potřebovat nějaký odpočinek,“ dodává Slonina.

A jak je na tom soutěž nyní? „Rozhodně neleníme a naopak máme spoustu práce s detailní přípravou jednotlivých koncertů, kterých bude letos během tří měsíců celkem 35! Na konci ledna byl uzavřen přihlašovací formulář, který využilo 430 skupin. Celkem bylo vybráno porotou 72 kapel do základních kol a první dvě kola již máme z jejich strany potvrzena a jsou zveřejněna na webu soutěže. Nyní čekáme na potvrzení ostatních a věříme, že již brzy zveřejníme kompletní program,“ popisuje Slonina. Soutěž Radegast Líheň pak naplno vypukne ve středu 18.2.2015 v Olomouci a od 19.2.2015 bude probíhat v Havířově a Třinci a od 20.2.2015 i v Ostravě. Bližší informace o soutěži najdou zájemci na www.lihen.cz a facebooku.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA