Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Radegast Líheň 2014 - Tři nové kluby v kraji poprvé přivítají soutěž hudebníků!

Radegast Líheň 2014 - Tři nové kluby v kraji poprvé přivítají soutěž hudebníků!

Hned ve třech klubech najednou se bude v tomto roce historicky poprvé konat největší československá klubová soutěž amatérských hudebníků Radegast Líheň. I když pojem československá je po loňském ročníku minulostí, když soutěž poprvé vyhrála skupina Behavior z Polska.


„Podle přihlášek do letošního ročníku to opět bude velmi pestré, když už nyní máme přihlášeno přes sto skupin z Česka, Slovenska i Polska a odborná porota se připravuje na výběr skupin do základních kol. Přesto zatím neprozradíme, kdo se v nich objeví, protože se stále mohou zájemci o účast v soutěži hlásit,“ prozradil za pořádající agenturu Viking agency ředitel soutěže Radegast Líheň. Jisté je, že se opět hraje o ceny za více než 100 tisíc korun a princip soutěže je stejný jako v předchozích letech. Celkem v 35-ti koncertních soutěžních kolech dojde vždy na vystoupení tří hudebních skupin v klubech před odbornou porotou, která rozhoduje o jednom postupujícím. Kdo se dostane až do velkého čtyřčlenného finále, bude soutěžit o hlavní ceny.
Hlavní změnou letošního ročníku je změna klubů, ve kterých se bude soutěž konat. Pořadatelský tým se po dohodě s generálním partnerem soutěže, pivovarem Radegast, dohodl na významném rozšíření soutěže. Základním kamenem soutěže bylo místo jeho zrodu – havířovský Jazz Club, tento rok se k němu přidaly kluby U6 v ostravské Dolní oblasti Vítkovic, populární rockový klub Barrocko z Třince a olomoucký klub Bounty Rock Cafe!
Přihlašovací formulář soutěže, kde se mohou amatérské skupiny registrovat a hlásit se k účasti v soutěži, jsou aktivní do konce ledna na stránkách soutěže www.lihen.cz a prostor pro další amatérské hudebníky stále ještě je.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA