Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Radegast Líheň 2014: Moraváci dominovali ve čtvrtém kole hudební soutěže!

Radegast Líheň 2014: Moraváci dominovali ve čtvrtém kole hudební soutěže!

Poprvé v soutěži se radovali z postupu v „domácích“ klubech moravské kapely. Zejména v Ostravě se poprvé zadařilo ostravské partě Staré ženy a postup domácích o den dříve v třineckém klubu Barrocko potvrdili téměř domácí česko-těšínští Bratři v triku.


Ostravská kapela Staré ženy si do klubu U6 pozvala spoustu fanoušků a tak klub opět po týdnu ožil. Chybějící účastník tohoto kola, Václav Fiedler na své vystoupení nedorazil, tak zjednodušil porotě rozhodování. Přesto to neměli členové poroty jednoduché, když Pařený cokánek z Brna nastavil laťku tohoto folkového kola poměrně vysoko. Poprvé do čtvrtfinále z ostravského klubu však nakonec postoupila domácí kapela Staré ženy, která byla o chlup živější a více z ní sálala energie. V klubu Barrocko bylo naopak rozhodnutí poměrně jednoznačné. „Rozhodnutí pro vítěze bylo téměř jednoznačné, i když i pražská kapela Neotype na druhém místě to také dobře rozbalila. Soutěž navíc měla mezinárodní příchuť, když v této pražské kapele není jediný čech. Slovenský bubeník, basový kytarista francouz, kytarista polák a zpěvák brit,“ prozradil šéf třinecké poroty. Třetí účinkující – skupina Zavíráme – skončila na třetím místě. Také v zbývajících klubech se z postupu radovaly moravské kapely. V Bounty rock cafe v Olomouci postup vybojovala parta the dust z Valašského Meziříčí a v Jazz clubu v Havířově On the Way z Nové Pláně.

Už tento týden se bude konat páté základní kolo ve všech klubech v tradičních termínech: Bounty rock cafe (středa), Barrocko a Jazz club (čtvrtek), U6 – Dolní oblast Vítkovice (pátek). Očekávat se dá opět bouřlivá atmosféra okořeněná vystoupením zahraničních skupin. V klubu Barrocko nastoupí další slovenská kapela se snahou o postup – Seventh Weapon z Povážské Bystrice, v Bounty rock cafe se představí slovenská parta Hello Brian z Bratislavy a v havířovském Jazz clubu další polský zástupce v soutěži – Mom Basa z města Gliwice. Koncerty ve všech klubech začínají už v 19.00 hod. a podrobnosti jsou na stránkách www.lihen.cz.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA