Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Radegast Líheň 2013 - V třetích kolech soutěže uspělo celé Československo!

Radegast Líheň 2013 - V třetích kolech soutěže uspělo celé Československo!

Ze všech koutů České i Slovenské republiky uspěly skupiny ve třetích kolech největší československé soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň 2013. Fanoušci, kterých neustále přibývá, v klubech viděli velmi rovné hudební souboje trojic skupin s rozličnými hudebními styly a rozhodování poroty bylo tentokrát více než těsné!


Tradiční pondělní kolo proběhlo v Music clubu JAM. Místní parta Sklepmaster utrpěla ztrátu v podobě výměny basáka, což ji stálo postup, stejně jako zpěv party Target Attack a poněkud nudné pódiové představení. Postup si tak vybojovali Mass Perception ze slovenské Žiliny. Porota se shodla, že „žádnou podobnou kapelu na československé scéně nezná.“ Chvíli porotě trvalo, než si na styl kapely zvykla, ale poté jí přiznala vítězství. I do třetice se tak z postupu v opavském Jamu radoval zástupce ze Slovenska. O dva dny později proběhlo třetí kolo v klubu Barrák v Ostravě a tentokrát se směsí punku a rocku. „Rozhodování bylo opět velmi složité a už si na to začínáme zvykat. Asi nejblíže k postupu měli slovenští Prenič Zanič, jejíž zpěvák však sebekriticky přiznal, že na postup tentokrát neměli díky vlastním drobným chybám. Vítězem se tak stali Days the Ends ze Zlínska. Kapela zněla originálně a sehraně a bavila porotu nejvíce ze všech soutěžících,“ popsal kolo šéf poroty Jirka z pořádající Viking agency.
Po dlouhých letech se ve dvanáctém ročníku soutěže opět poměrně daří domácím, když čtvrteční kolo v havířovském Jazz clubu ovládla místní skupina. Její vítězství ale bylo velmi těsné. „Po dlouhé době to bylo poprvé, kdy jsem musel vyzvat porotu, aby mezi posledními dvěma Titány obhájila své hlasy. Výsledky se přesně rovnaly dva ku dvěma mezi skupinami Satycarion a Solar System. Debata byla bouřlivá, ale nakonec se porota shodla, byť jen o malý kousíček v neprospěch Satycarion a kapela Solar System je tak vítězem tohoto večera,“ oznámil krátce po skončení soutěžního kola produkční Marcel. Tentýž den proběhlo třetí kolo v klubu Garrage v Ostravě a postupující ze Slovenska, Severní a Jižní Moravy doplnil zástupce Čech – konkrétně z Vysokého Mýta. „Zatím šlo o nejzajímavější kolo v tomto klubu obohacené o dívčí členy kapel za bicími, či mikrofonem. Přesto se tímto elementem nenechala porota zviklat a rozhodovala jen podle kvalit soutěžících. Tou nejlepší kapelou se tak stala kapela Neeasi, která dokonale předvedla to, co chtějí lidé na koncertech a festivalech vidět. Skvělou muziku i show,“ shodla se před vyhlášením porota.
Soutěž pokračuje čtvrtými koly hned v pondělí 11. března a to hned ve dvou klubech najednou. V opavském Music clubu Jam vystoupí On the Way (Nová Pláň), Jádro (Valašské Klobouky) a The Challenge (Kopřivnice), v klubu Barrák pak na pódium nastoupí The End (Třinec), PittyPoky (Libštát) a Shockwave (Šumperk). Ve čtvrtek 14. března se pak v ostravském klubu Garage představí kapely Nevermore & Kosmonaut (Brno), Stripless (Senec, SK) a Ikar (Havířov). Tentýž den v Jazz clubu v Havířově zahrají Smell Well (Olomouc), Saturn United (Frýdek-Místek) a Emergency Exit (Rožnov p.R.). Koncerty začínají vždy v 19.00 hod., akce jsou bez vstupného a podrobnosti jsou pravidelně zveřejňovány na stránkách www.lihen.cz a facebookovém profilu.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA