Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Radegast líheň 2013 - Radegast Líheň ukončila čtvrtá základní kola

Radegast líheň 2013 - Radegast Líheň ukončila čtvrtá základní kola

Téměř padesátku soutěžících skupin už mohli vidět fanoušci největší československé soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň 2013. Po skončení čtvrtých základních jich bylo přesně 46 a radovali se jak domácí, tak několik skupin ze Slovenska. Ve čtvrtých kolech ale domácí dalšího postupujícího nepřidali.


Už v pondělí znali fanoušci soutěže první dva postupující ze čtvrtých základních kol. Výjimečně totiž proběhlo čtvrté kolo v pondělí souběžně s opavským klubem Jam i v ostravském klubu Barrák. A bylo to velice vyrovnané. „První kapela večera, The End z Třince, perfektně nakopla cely večer a z nenápadných členů se stali divoši na podiu. Laťka byla nastavena vysoko a druhá kapela se musela hodně snažit. Silná kapela s výraznou zpěvačkou v čele si udržela úroveň po celou dobu svého vystoupení a poslední kapela zase překvapila svým pojetím, když v téměř akustické verzi hrála nekompletní a s náhradním bubeníkem. Nakonec porotu nejvíce oslovila silnými songy a elánem kapela The End, která postupuje,“ popsala průběh soutěžního kola porota. V Opavě se nejvíce večer vydařil mladé kapele On The Way z Nové Pláně, která do klubu přinesla mladý svěží duch. Následující skupiny Jádro, ani The Challenge, pak opravdu tentokrát na elán vítěze neměly a nevybojovaly si postup.
Další dvě kola se konala ve čtvrtek v klubech Garage a Jazz. V prvně jmenovaném se v podstatě rozhodovalo jen mezi dvěma skupinami - slovenskými Stripless ze Sence a brněnskými zástupci Nevermore & Kosmonaut. Trojici soutěžících pak doplnil havířovský Ikar, který ale ve velmi silné konkurenci dvou dříve jmenovaných neměl šanci na postup. Radost nakonec měli oba vyrovnaní soupeři. Vítězství a postup v soutěži si vybojovali velmi živí, sehraní a výborně zpívající Stripless. Radost ale měli i Nevermore & Kosmonaut, kteří už na místě dostali nabídku na vystoupení na Festivalu v ulicích, protože velmi oslovili jednoho z porotců – člena produkce tohoto festivalu. „Jsme rádi, že i takto můžeme pomáhat mladým hudebníkům, což je smysl celé soutěže,“ prozradili pořadatelé z havířovské Viking agency. „Ve čtvrtém základním kole v havířovském Jazz clubu nakonec zvítězila kapela Emergency Exit z Rožnova pod Radhoštěm, která si první místo vybojovala svým dravým přístupem k hudbě, kdy byla jedna velká radost poslouchat sehrané hudebníky s výraznými kytarami. Pochvalu rovněž zaslouží úderný bubeník, takže kapela jako celek si plně získala srdce poroty. Skupina Saturn United z Frýdku-Místku na první místo nedosáhla, ale myslíme si, že její čas teprve přijde. Bohužel porotě trochu chyběla jiskra frontmanů a vadil jejich nevýrazný zpěv,“ popsala porota. Třetí kapela Smell Well z Olomouce na místo konání soutěže bez omluvy nedorazila a proto byla samozřejmě vyřazena.
Soutěž pokračuje už pátými základními koly hned v pondělí 18. března v opavském Music clubu Jam vystoupí Fragmentary (Olomouc), Still Bleeding (Nová Dubnica, SK) a Scarlett Avenue (Opava). V klubu Barrák se bude hrát v úterý 19. března a na pódium nastoupí FaxEx (Brno), Fishing Strip (Topolčany, SK) a Utoma Doma (Rychvald). Ve čtvrtek 21. března se pak v ostravském klubu Garage představí kapely BezLimitu (Svitavy), Hysterical Naked (Brno) a Sweet Leopard (Ostrava). Tentýž den v Jazz clubu v Havířově zahrají Ebony Eye (Žiar nad Hronom), Unaffected Evolution (Česká Lípa) a Radgorath (Havířov). Koncerty pravidelně začínají v 19.00 hod., akce jsou bez vstupného a podrobnosti jsou zveřejňovány na stránkách www.lihen.cz a facebookovém profilu soutěže Radegast Líheň.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA