Úvodní strana » Aktuality » Událo se » RADEGAST LÍHEŇ 2013 - Hudební skupiny se ještě mohou hlásit!

RADEGAST LÍHEŇ 2013 - Hudební skupiny se ještě mohou hlásit!

Právě v těchto dnech vrcholí přípravy na již dvanáctý ročník jedné z největších soutěží amatérských hudebníků v zemi známé pod názvem Radegast Líheň. Přesto se ještě hudebníci mohou hlásit – na jejich přání prodloužili pořadatelé z havířovské Viking agency termín uzávěrky do 31. ledna 2013.


„Už před vánočními svátky nás spousta kapel prosila o prodloužení období registrace z důvodu dokončování nahrávek. Některé dokonce jen pro účast v Radegast Líhni o svátečních prázdninách natáčeli alespoň jednu demo skladbu, aby splnili podmínky přihlášky,“ oceňuje snahu hudebníků ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající agentury. „Vzhledem k tomu, že víme kolik úsilí hudebníky stojí natáčení a práce s nahrávkami, rozhodli jsme se ještě o jeden měsíc posunout termín uzávěrky. Věříme, že tak budou mít šanci skutečně všichni zájemci, i když už teď máme přihlášených více skupin, než jsme schopni do soutěže zařadit. Pokud se nám ale podaří rozšíření počtu klubů ze tří na čtyři, dostanou možnost mnozí další,“ dodává s tím, že doufá v pestřejší složení základních kol soutěže. Ta opět proběhne od poloviny února do konce dubna v klubech na Ostravsku a o postupujících bude mezi trojicí koncertně účinkujících kapel rozhodovat odborná porota.
„V tomto ročníku jsme se vrátili od internetového hlasování zpět jen k živé produkci, protože jsme uznali, že soutěží, kde hlasují fanoušci je v této zemi dost. Naopak hudebníci chtěli hlavně hrát! Jsme rádi, že díky pivovaru Radegast a dalším partnerům jim tuto možnost můžeme nabídnout měrou vrchovatou,“ přiznává Slonina. Kapely navíc hrají nejen o hmotné ceny, ale hlavně o porci dalších vystoupení na festivalech a open-air akcích, které pro loňského vítěze vyvrcholily koncertem na pivních slavnostech Radegast den v Nošovicích před desítkami tisíc návštěvníků.
Podrobnosti k počtu účinkujících kapel, přesnému programu i počtu klubů přinesou pořadatelé již brzy na stránkách soutěže www.lihen.cz, kde se mohou rovněž hlásit zájemci o účast.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA