Úvodní strana » Aktuality » Událo se » RADEGAST LÍHEŇ 2013 - Finále soutěže hudebníků ve velkém!

RADEGAST LÍHEŇ 2013 - Finále soutěže hudebníků ve velkém!

Tradičně ve velkém se bude slavit velké finále mezinárodní soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň! Jeho dvanáctý ročník vyvrcholí symbolicky ve velkém sále klubu Garage v Ostravě-Martinově už tuto sobotu od páté hodiny odpolední. Hosty čekají čtyři nejlepší kapely, dva hosté a řada dárků.


Největší klubová soutěž v České a zřejmě i Slovenské republice letos proběhla ve čtyřech klubech na Ostravsku a zúčastnilo se jí na sedmdesát skupin. „Celkem se přihlásilo 217 skupin a porota z nich vybrala 72 do základních kol. Ty pak před odbornou porotou nastoupily po třech v klubech v Ostravě, Havířově a Opavě a postupně se pavoukem prokousávaly až do sobotního Velkého finále, kde už budou hrát o ceny za téměř sto tisíc korun,“ přibližuje soutěž její ředitel Marek Slonina z pořádající agentury s tím, že největší je zřejmě počtem koncertů uspořádaných v rámci soutěže. „Těch se celkem v letošním ročníku odehraje včetně finále 35! Radegast Líheň je tímto zcela ojedinělá. Vše se děje a rozhoduje na živých koncertech, nikoliv někde v éteru a hudebníci musí skutečně umět hrát, nikoliv jen mít spousty kamarádů na internetu. Kapely se živě představují divákům a odborné porotě v klubech a porota poté posílá kapely dál. Navíc se tak méně úspěšné kapely dostávají k cenným radám zkušenějších kolegů,“ dodává.
V těchto chvílích už je všeobecně známá čtveřice, která si to v sobotu od páté odpolední rozdá před početnou porotou v klubu Garage. „Porota mívá ve finále skutečně silné obsazení, když v roce 2012 nás bylo téměř třicet! Mezi porotci jsou tradičně skvělí hudebníci, pořadatelé festivalů, majitelé klubů, novináři a podobně a tak je kapela skutečně pod drobnohledem,“ vysvětluje Slonina. A i složení Velkého finále je v tomto ročníku velmi pestré – vystoupí moravsko-česko-slovensko-polský čtyřlístek. Moravské barvy bude hájit přerovský Ginger, slovenské bratislavský Aces, české parta Neeasi z Vysokého Mýta a polské wroclavský Behavior. „Srdečně zveme na parádní koncert, který se díky pivovaru Radegast, městu Havířov a dalším partnerům koná bez vstupného a navíc můžeme slíbit atraktivní hosty. Těmi budou letošní patron soutěže – slovenský The Paranoid, a zahrát si přijedou na svou oblíbenou akci i Patroni roku 2012 – česko-američtí Airfare,“ zvou pořadatelé z agentury Viking agency.
Velké finále soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň začíná prvním vystoupením v sobotu 27. dubna 2013 v 17.00 hod. ve velkém sále klubu Garage v Ostravě-Martinově a podrobné informace fanoušci dobré muziky najdou na stránkách www.lihen.cz a facebookovém profilu soutěže Radegast Líheň.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA