Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Radegast Líheň 2013 - Druhá kola soutěže pro regionální kapely!

Radegast Líheň 2013 - Druhá kola soutěže pro regionální kapely!

Naprostý opak prvního kola se konal v kole druhém největší československé soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň 2013. I díky faktu, že v druhém kole nastoupilo nejvíce skupin z Ostravska, slavil tento region úspěch v počtu tří postupujících možných čtyřech. Jediným přespolním, kdo se do kvarteta druhého kola dokázal probojovat, se stali slovenští Lavalier z Bratislavy.


Tradiční pondělní kolo v Music clubu JAM hostilo trojici Lavalier (Bratislava), Touchwood (Brno) a ANNO (Olomouc). Podle poroty poslední dvě jmenované jednoznačně jako první účinkující porazil slovenský Lavalier. Nasadil laťku, kterou už ani jedna z kapel nepřeskočila. „Přestože měl zpěvák chřipku a horečku a kapela hrála poprvé ve Slezsku, zhostila se vystoupení na jedničku. Zatím se jedná o nejlepší kapelu, která v opavském Jamu hrála,“ prozradil za porotu produkční pořádající Viking agency Jirka.
Jak už jsme několikrát poznamenali, a historie soutěže amatérských hudebníků jsou toho jasným dokladem, neštěstí nechodí jen po horách, ale hlavně po lidech a v našem případě muzikantech. Tak se stalo, že v klubech Barrak a Jazz hrály vždy jen dvě kapely. Nepříjemnější situace byla rozhodně v Jazz clubu, do kterého zamířili všichni tři soutěžící, ale na místo konání dorazili jen dva. „Priatelia, bohuzial nasa cesta do CZ skoncila v Zilinskej nemocnici pre nahle zdravotne problemy nasho clena... Tak to uz byva ze clovek mieni a ten hore to mení, tak sa dufam vidime coskoro na koncerte ;) dakujeme tym ktorí na nas mysleli a drzali paluchy, o rok ideme do toho znova ;),“ uvedla kapela na svém facebookovém profilu krátce poté, co odvolala vystoupení na Radegast Líhni. Jejich cesta skončila bohužel kolapsem zpěváka a tak se na ni publikum Jazz clubu těšilo marně. „Po oznámení důvodu, proč kapela nemůže přijet, sklidila ohromný solidární potlesk a skrze pořadatele nám mnoho fanoušků přišlo říct, ať kapele řekneme, že jim drží pěsti. I toto byl pro nás krásný lidský moment, i když za takto nepříjemných okolností,“ uvedl šéf havířovské poroty Marcel. Ze dvou účastníků si tak nakonec po dlouhé době vybojovala postup domácí havířovská skupina AJDONTKER, která na amatérskou skupinu překvapila vyhraností a nasazením.
Rovněž v klubu Barrak vystoupili jen dva soutěžící - Kallibra z Orlové a Behind Our Walls z Ostravy. Přesto bylo rozhodování o postupujícím velmi bouřlivé a orlovské Kallibře chybělo u sedmičlenné poroty k postupu jen velmi málo. Jasný postup jedné z regionálních kapel si tak nakonec vybojovali Behind Our Walls. Také v ostravské klubu Garage bylo rozhodování bouřlivé a pro porotu velmi náročné. Porotci museli rozhodnout mezi dvěma zástupci Ostravy a jedním zástupcem Přerova. Štěstí se nakonec naklonilo k domácímu Šamanovu zboží, které přesvědčilo do té doby rozpolcenou porotu až druhou částí svého vystoupení.
Soutěž pokračuje třetími koly už od pondělka 4. března. V opavském Music clubu Jam vystoupí Target Attack (Šternberk), Mass Perception (Žilina, SK) a Sklepmaster (Opava). Ve středu 6.3. se v Barraku představí Day the Ends (Zlínsko), Preničzanič (Půchov, SK) a Showers (Ostrava). Ve čtvrtek 7.3. nastoupí na pódium ostravské Garage kapely Forgotten Voices (Ostrava), NEEASI (Vysoké Mýto) a SPB (Sázava). Tentýž den v Jazz clubu v Havířově hrají Wild Hunters (Hranice n.M.), Satycarion (Písek) a Solar Systém (Havířov). Koncerty začínají vždy v 19.00 hod., akce jsou bez vstupného a podrobnosti jsou pravidelně zveřejňovány na stránkách www.lihen.cz a facebookovém profilu.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA