Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Radegast líheň 2013 - Amatérští hudebníci mají poslední šanci!

Radegast líheň 2013 - Amatérští hudebníci mají poslední šanci!

Poslední šanci se přihlásit mají hudební skupiny z celé České i Slovenské republiky, aby se mohly zúčastnit zřejmě největší soutěže amatérských hudebníků v těchto končinách.


Dvanáctý ročník soutěže Radegast Líheň opět rozdělí těm nejlepším ceny za více než sto tisíc korun a rovněž jim nabídne řadu atraktivních koncertů. Přestože se už přihlásilo téměř dvě stě kapel z obou zemí, ještě mají zájemci šanci se hlásit – nejpozději však do 31. ledna 2013!
„Zájem o účast v soutěži každoročně roste, nás ale nejvíce potěšil letošní zájem ze strany slovenských kapel. Těch máme přihlášeno skutečně mnoho. Složení základních kol se pomalu rýsuje, přesto ještě mají hudebníci šanci vystoupit na některém z nich. Přihlašovací formulář na stránkách www.lihen.cz je funkční ještě do konce ledna,“ prozrazuje za pořádající produkční agenturu Viking agency ředitel soutěže Marek Slonina.
Odborná porota poprvé zasedala v polovině ledna, kdy vybrala postupující do základních kol podle jejich kvality a pokusila se stylově sladit kapely do základních kol. „Vždy se snažíme o to, aby proti sobě v základních kolech nastoupily skupiny s podobným stylem. Sice je to mnohdy nemožné určit podle poslechu nahrávek, ale zatím se nám to poměrně daří. Rovněž chceme, aby koncertní kola byla pestrá, proto se snažíme namíchat skupiny z větších dálek. Příkladem je jedno z uzavřených kol, kde se před zraky odborné poroty během klubového vystoupení utká domácí ostravský zástupce se skupinou ze Slovenska a Čech.
Soutěž Radegast Líheň začíná prvními koncerty v druhé polovině února v klubech na Ostravsku a končí na konci dubna. Oproti předchozím letům přináší mnoho novinek, Patronem se například stala velmi populární mladá a nadějná slovenská skupina THE PARANOID. Od prvního února budou navíc spuštěny nové webové stránky na dlouholeté adrese www.lihen.cz, které nabídnou větší komfort pro fanoušky soutěže.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA