Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Radegast den láká do Nošovic na skvělý program a tradiční nefiltrovaný Radegast

Radegast den láká do Nošovic na skvělý program a tradiční nefiltrovaný Radegast

Sobota 11. září je datum, které nechybí v diáři každého příznivce nejoblíbenějšího piva na Moravě. V Nošovicích se totiž koná Radegast den, letos okořeněný 40. výročím pivovaru.


Radegast den, to je správně hořké pivo, skvělá hudba, soutěže pro pravé chlapy plné výzev k překonání sama sebe a hlavně neopakovatelná atmosféra, která se musí zažít. Oslava piva Radegast láká každý rok přes 20 tis. návštěvníků a je jednou z největších akcí na severní Moravě. Letošní ročník nese, díky významnému výročí pivovaru, podtitul „Radegast svolává svůj kmen“. Vstup na Radegast den je zdarma.
Program bude probíhat na čtyřech scénách. V kmenové osadě popřejí svému pivovaru k narozeninám hvězdy, jejichž život je, stejně jako Radegast, úzce spjat s Moravou. Svému pivovaru popřejí Buty, Mňága a Žďorp, Věra Špinarová a mnoho dalších. Na kmenové návsi si návštěvníci poslechnou další moravské patrioty Pavla Dobeše či Heidi Janků a mohou soutěžit o velkou kmenovou hostinu pro sebe a přátele. Na kmenovém bojišti se bude moci každý přesvědčit, zda je pravým členem kmene. Originální soutěže prověří dovednosti, které každý příslušník kmene musí mít.
Kmenová kuchyně přiblíží historii pivovaru a představí výrobu správně hořkého Radegastu.
U příležitosti 40 let pivovaru si Radegast nadělil zbrusu nové návštěvnické centrum, které poprvé otevře své brány veřejnosti právě na Radegast dnu. Jeho součástí bude expozice o historii pivovaru, kinosál a prodejna s širokou nabídkou předmětů z originální kolekce Radegast. Pro zájemce budou připraveny exkurze do pivovaru, které je ale dobré si předem rezervovat. Zájem o prohlídku je totiž obrovský.
Do Nošovic se jezdí za skvělou atmosférou a výborným pivem. Pro Radegast den vaří nošovičtí sládci již tradičně nefiltrovaný Radegast.
Na Radegast den do Nošovic jezdí autobusy, vlaky a dokonce jedna historická souprava s parní lokomotivou. A to nejen z Frýdku-Místku, ale i z Ostravy.

Více informací k Radegast dni, vč. programu na všech scénách a jízdního řádu vlaků i autobusů je k dispozici na www.radegast.cz.


 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA