Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Pustevny a Radhošť, poslední zimní výlet...?

Pustevny a Radhošť, poslední zimní výlet...?

Pravděpodobně jeden z posledních opravdu zimních výletů na Pustevny v Beskydech se pravděpodobně povedl tento víkend. Během tohoto týdne budete mít asi poslední možnost, alespoň podle toho, co nám předvídají meteorologové. Nabízíme Vám malé nahlédnutí na zimní vrcholky.


Pro výšlap jsme si vybrali cestu od Frenštátu pod Radhoštěm, resp. od Trojanovic. Auto můžete zaparkovat u hotelu Raztoka a potom si již jen stačí vybrat jak se na Pustevny dostanete. My jsme si vybrali tu náročnější trasu, tedy po zelené značce nahoru a po modré potom dolů. Vyhnuli jsme se tedy lanovce a silnici, která vede až na vrchol Pusteven.

Teplota nám celkem přála, bylo mírně pod nulou a viditelnost byla v nižší polohách celkem slušná. S přibývajícími metry se situace začínala obracet. Přeci jenom jsme na horách, i když pouze ve výškách kolem jednoho tisíce metrů nad mořem. Po shruba hodině a půl naprosto pohodé chůze jsme se dostali na Radhošť - hřeben, ve výšce 1.090 m.n.m. Od tud je to již co by kamenem dohodil k sousoší a kapli věnovanému zvěrozvěstům Cyrilovi a Mětodějovi (1.129 m.n.m.).

Shruba hodinku Vám v tomto počasí může trvat cesta na Pustevny. V podstatě se celá cesta táhne po hřebeni nahoru dolů. Takže ideální místo v zimě i pro začínající běžkaře. Cestou ještě samozřejmě musíte natrefit na slavnou sochu Radegastu (1.105 m.n.m.).

Jakmile se dostanete k rozhledně Cyrilce, tak již budete mít Pustevny na dohled. Na Pustevnách najdete restauraci Libušín a ubytovnu Maměnka, které jsou nejznámějšími dominantami Pusteven.

Cesta zpět vede od vleku podél sjezdovky po modré značce. Je potřeba upozornit, že tato trasa vede opravdu velmi prodkým svahem dolů. Jste-li tedy v doprovodu malých dětí, s kočárkem nebo naopak s někým starším, či někým kdo již nemá kolena v tom správném stavu, tak raději zvolte cestu dolů po cestě nebo lanovkou.

Zimní Pustevny a Radhošť si určitě nesmíte nechat v zimě ujít. Určitě se Vám tady bude líbit a rádi se budete vracet.

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA