Úvodní strana » Aktuality » Událo se » První ročník festivalu Ladná Čeladná navštívilo téměř tři tisíce lidí

První ročník festivalu Ladná Čeladná navštívilo téměř tři tisíce lidí

Festival Ladná Čeladná přilákal v pátek a sobotu téměř 2,5 tisíce dospělých a na 400 dětí. Ve dvou dnech vystoupilo 10 kapel, čtyři divadla a odehrály se čtyři filmové projekce. Program gradoval v sobotu, kdy se publikum při koncertech skupin Mordors gang, Mr. Cocoman a Voila dostávalo do varu. 


Ladná Čeladná - Koncert Malalaty

 

Dvojice dýdžejů MALALATA pak svými balkánskými rytmy strhla návštěvníky k tanci a na této vlně pokračoval i koncert americké čtveřice Hayseed Dixie, která publiku ukázala, že na bendžo se dají zahrát ty největší rockové hity.

 

Hayseed Dixie v šatně před koncertem na Ladné Čeladné


„Jsme rádi, že na první ročník festivalu dorazili lidé v takovém počtu a podle atmosféry v areálu si troufám říci, že se jim akce líbila a užili si ji. Festival jsme od počátku pojímali jako rodinný a chtěli jsme, aby na něj mohli přijít rodiče s dětmi a každý si v programu našel to své. Podle reakcí návštěvníků soudím, že se to povedlo,“ uvedla mluvčí festivalu Ladná Čeladná Michaela Závodná.
Program Ladné Čeladné sestavoval tým festivalu Colours of Ostrava a dramaturgickou záštitu převzala jeho ředitelka Zlata Holušová. „První ročníky festivalů nebývají jednoduché, protože lidé nevědí, do čeho jdou. Ladná Čeladná má tento křest za sebou a zvládla ho dobře. Věřím, že příští rok dorazí jednou tolik lidí,“ řekla Holušová. 

 

 

Autor: Michaela Závodná

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA