Úvodní strana » Aktuality » Událo se » První polskou kapelou ve čtvrtfinále jsou Eleanor Gray!

První polskou kapelou ve čtvrtfinále jsou Eleanor Gray!

Na velmi těžkou konkurenci narazili ve čtvrtém kole všichni účastníci soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň. V havířovském Jazz clubu sice postoupili jednoznačně polští hosté, přesto šlo o jedno z nejlepších a nejvyrovnanějších klání! 


Už před začátkem soutěžního kola se v Havířově čekal vyrovnaný boj. „Když nastoupili domácí 10coins, většině diváků lidově řečeno spadla čelist, když slyšeli, jak obrovský posun kapela zaznamenala. Bylo jasné, že se s ní ve finálovém hodnocení bude muset počítat. Ani slovenští Mass Perception si neuřízli ostudu a skvěle rozhýbali návštěvníky před pódiem. S příchodem party Eleanor Gray ale bylo jasné, že o postupu bude téměř jasno. Obě předchozí kapely měly téměř stejné bodové ohodnocení, ale polská parta porotu uchvátila natolik, že dostala v hodnocení všech sedm prvních míst a tedy zaručený postup,“ popisuje toto soutěžní kolo ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající Viking agency. Přesto ocenil nasazení a výkony obou kapel, o kterých jistě ještě uslyšíme.

 

Možná ještě vyrovnanější kola proběhla minulý týden v ostatních klubech. Z postupu se nakonec v Ostravě radoval De ImperfAction z Prahy, v klubu Barrocko v Třinci Svatý Jidáš z Bratrušova a v olomouckém Bounty rock cafe bruntálský Minute to Escape. Další kola proběhnou opět v tradičních termínech, tedy ve středu v olomouckém klubu Bounty rock café, ve čtvrtek v havířovském Jazz clubu a třineckém klubu Barrocko a v pátek v ostravském klubu U6 v Dolní oblasti Vítkovice. Podrobnosti k soutěži, včetně programu, najdou fanoušci na facebooku a www.lihen.cz. 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA