Úvodní strana » Aktuality » Událo se » PROČ BOJUJE REALIZAČNÍ TÝM O ZÁCHRANU HRACHOVKY? aneb jedna velká přímá řeč!

PROČ BOJUJE REALIZAČNÍ TÝM O ZÁCHRANU HRACHOVKY? aneb jedna velká přímá řeč!

Takto zní obligátní otázka, kterou nám často klade mnoho našich známých, přátel, ale i lidé z veřejnosti. Hrachovka je projekt se sedmnáctiletou tradicí. Je rozhodně pravda, že se několik let potýkala s nemalými problémy. Mnoho lidí nás odrazovalo tuto tradici oživovat. „Nechte ji tak, zastavte ji alespoň na rok, ať si veřejnost uvědomí, že zde kultura a tradice typu Hrachovky chybí.


“ Ale my jsme odmítli. „Buď teď a nebo nikdy!“Hrachovka má poslední šanci dokázat, že patří mezi akce, které valašské (a nejen toto) publikum chce.
Za letošní Hrachovkou stojí parta, troufám si říct, schopných, odhodlaných a kreativních mladých lidí. Jde o studenty Fakulty multimediálních komunikací zlínské Univerzity Tomáše Bati, kteří se pod záštitou občanského sdružení FESTIVAL HRACHOVKA, rozhodli zkusit to ještě jednou a s vypětím všech sil, bez nároku na honorář za odvedenou práci, festival zachránit.
Do Hrachovce letos nedorazí z úsporných důvodů světové hvězdy, ale i přesto věříme, že program je dramaturgicky velmi barvitý a lákavý. Snažíme se, zaujmou různé posluchače, ať již jde o žánrové zaměření či věkovou skladbu publika. Na Hrachovce se objeví zvučná jména československého showbyznysu typu Michal Hrůza, Charlie Straight, Polemic, Plastic People of The Universe, PSH, Martin Chodúr, Jan Budař či Airfare, atd ale také mladé talenty či úplní nováčci hudební scéně.
Hrachovka je pro nás, a teď snad mluvím za celý organizační tým, obrovskou výzvou. Nikdo z nás nečeká, že se stane zázrak, nikdo z nás nečeká, že vydělá statisíce. Ale co čekáme a v co doufáme všichni, je záchrana akce, která pro nejednoho Valacha příjemnou součástí léta. Děláme to pro lidi, děláme to pro zachování kultury ve Valmezu a děláme to proto, že máme Hrachovku rádi. A přiznejme si všichni, kdo jste se kdy Hrachovky účastnili, nebylo to vždy ideální, ale každý z nás si odsud odnesl mnoho krásných zážitků, nad kterými se i po letech zvedají koutky v úsměv. Protože Hrachovka nese kouzlo úžasně přátelské atmosféry, nemasové kamarádské akce, je jedinečná a proto stojí za to udělat další!
K tomu však potřebujeme Vás! Příznivce, kteří si váží festivalu Hrachovka, stejně jako si festival váží a cení jich. Věřím, že je složité po mnoha problémových letech uvěřit, že to letos bude lepší. Ale přesto, zkuste to ještě jednou, a přijďte s námi 14. 8. 2010 ZASADIT NOVÝ HRÁŠEK!

Barbora Černá a Terezie Diehlová, promotérky festivalu
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA