Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Priessnitzovy lázně oslaví světový den vody

Priessnitzovy lázně oslaví světový den vody

Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku získaly věhlas díkyživotodárné síle horských pramenů a vodoléčbě svého zakladatele Vincenze Priessnitze. Letos si už podruhé zajímavým programem připomenou světový den vody a tedy i klíčovou roli vody pro život.  


Mezinárodní den vody budou v Priessnitzových lázních slavit celé tři dny od pátku 21. března do neděle 23. března. „Základem Priessnitzových procedur je čistá pramenitá voda, to je klíč ke zdraví. Speciálním víkendem chceme upozornit nejen na nepostradatelnost vody na Zemi, ale také vzdát poctu myšlence zakladatele našich lázní a světové vodoléčby,“ vysvětluje Tomáš Rak, obchodní ředitel lázní.
Tematický víkend seznámí veřejnost s historií a současností tradičních Priessnitzových procedur, které se od loňského roku chlubí certifikací Jeseníky – originální produkt. Průvodce vezme zájemce na procházku po pramenech, na které upozorní na mnoho zajímavostí o jedinečnosti Studničního vrchu, a historii obnovy pramenů připomene promítání v Kinokavárně Sofie.
S Priessnitzovým odkazem seznámí během soboty své posluchače v přímých vstupech z haly Sanatoria Priessnitz také vysílání Českého rozhlasu! Ty největší vodní nadšence čeká aqua aerobic, speciální Aqua Nordic Walking, ale i potápění.
Pomyslnou víkendovou třešničkou na dortu je dvacetiprocentní sleva na všechny druhy koupelí, skotské střiky a samozřejmě tradiční Priessnitzovy procedury.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA