Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Před vsetínským Domem kultury je k vidění pouliční výstava s názvem Židovská synagoga ve Vsetíně

Před vsetínským Domem kultury je k vidění pouliční výstava s názvem Židovská synagoga ve Vsetíně

V letošním roce uplynulo 75 let od vypálení židovské synagogy ve Vsetíně, která dříve stávala na dnešní ulici Štěpánská. Vzpomínce na tuto událost se rozhodli pracovníci Domu kultury Vsetín věnovat několik komponovaných akcí, které probíhají již od ledna na nejrůznějších místech ve městě Vsetín.  


V měsící březnu jsou pro návštěvníky připraveny dva následující programy. Od pondělí 17. března je na ulici Svárov, v prostoru před domem kultury, nainstalována pouliční výstava s názvem Židovská synagoga ve Vsetíně, vztahující se ke zmíněnému výročí. Prostřednictvím čtyř oboustranných výstavních panelů se mohou obyvatelé města dozvědět více o židovské otázce, holocaustu, významných světových židovských osobnostech i tehdejší židovské komunitě ve Vsetíně. Výstava je připravena ve spolupráci s Moravským zemským archivem v Brně - Státním okresním archivem ve Vsetíně.

Rádi bychom Vás pozvali také na komentovanou prohlídku židovského hřbitova ve Vsetíně, která se uskuteční 20. března. Pro veřejnost jsou plánovány dvě odpolední prohlídky a to v 15 a v 16 hodin. Pro případné zájemce je stanoven sraz na parkovišti u smuteční obřadní síně vsetínského hřbitova. Komentovaná prohlídka bude slovem vedená pracovníkem Muzea regionu Valašsko, Pavlem Mašláněm.


 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA