Úvodní strana » Aktuality » Událo se » PRAZDROJ LIDEM: Zástupci 17 organizací převzali šeky

PRAZDROJ LIDEM: Zástupci 17 organizací převzali šeky

Celkem 17 projektů bude realizováno z celkové částky 2,5 mil. Kč, kterou na rozvoj regionu věnoval Plzeňský Prazdroj prostřednictvím programu PRAZDROJ LIDEM. Symbolické šeky dnes převzali zástupci organizací z Ostravska, Frýdecko-Místecka, Třinecka a Jablunkovska, kde budou projekty realizovány.


Hlavní slovo v rozdělování financí z programu přitom měli obyvatelé regionů, kteří svým favoritům zaslali téměř 18 tis. hlasů. Plzeňský Prazdroj získal 15. ledna 2011 Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost.


Nejvíce hlasů, celkem 2 378, obdržel projekt Hraj, skákej, křič, hlavně konej dobro Salesiánského střediska volného času Don Bosco. Z programu PRAZDROJ LIDEM organizátoři získali částku 300.000 Kč na dovybavení a částečnou rekonstrukci střediska. Hlasující středisku zaslali celkem 363 DMS, které přinesly středisku 9 801 Kč navíc.

Plnou výši žádaných prostředků získal rovněž projekt SPORTEM PRO ZDRAVÝ ŽIVOT NAŠICH DĚTÍ a to díky hlasům zaměstnanců pivovaru Radegast v Nošovicích, kteří mu tak přidělili 180 000,- Kč. Svého vítěze zvolila rovněž Rada reprezentantů programu PRAZDROJ LIDEM. Stal se jím projekt MATERIÁLNÍ VYBAVENÍ PRO MLADÉ STOLNÍ TENISTY, kteří z programu získávají 178 000,- Kč.

Celkem bylo v rámci veřejného hlasování v programu PRAZDROJ LIDEM doručeno 17.945 hlasů, což je o 33 % více než v loňském ročníku. Prostřednictvím dárcovských SMS navíc lidé organizacím zaslali celkem 51.543,- Kč.

„Podpora regionu, kde naše společnost působí, je pro nás jednou z důležitých priorit. Na počtu došlých hlasů jde vidět, že obliba programu PRAZDROJ LIDEM stále roste. Jsme rádi, že ojedinělost programu ocenil také hejtman Moravskoslezského kraje udělením ceny za společenskou odpovědnost,“ říká Zuzana Novická, manažerka firemní odpovědnosti.

Šeky převzali zástupci v novém Návštěvnickém centru pivovaru Radegast, který v loňském roce oslavil 40 let od svého založení.

Prazdroj lidem:
Dárcovský program Prazdroj lidem probíhá v regionu už od roku 2002.
Během 9 ročníků programu Prazdroj lidem (dříve Občanská volba) bylo rozděleno více než 18,5 mil. Kč mezi 119 organizací.
V letošním ročníku se o grant ucházelo 67 projektů.
Lidé zaslali celkem 17.945 hlasů.
Díky rádcovským zprávám DMS dostali neziskové organizace navíc 51.543,- Kč.

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA