Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Pravidelná putování do zákulisí loutkového divadla

Pravidelná putování do zákulisí loutkového divadla

Od víkendu 19.-20. října nabízí Divadlo loutek Ostrava nové aktivity pro děti a jejich dospělý doprovod. Budou si moci prohlédnout zákulisí celého divadla a v tvořivých výtvarných dílnách vyrobit vlastní loutky.


Pravidelné interaktivní prohlídky zákulisí divadla pod názvem Putování s pejskem za kočičkou jsou určeny pro nejmladší návštěvníky a jejich rodiče a prarodiče. Pod vedením mladých, leč zkušených lektorů projdou účastníci výpravy společně s pejskem zákulisím celého divadla. Nahlédnou do malírny, kde vznikají kulisy, do krejčovny, kde se šijí kostýmy pro herce i loutky, do ateliéru výroby loutek, kde se vyrábějí dřevění herci. Budou si moci prohlédnout osvětlovací a zvukovou kabinu, vyzkouší si, jaké to je stát na jevišti. Při své cestě zákulisím budou děti společně s pejskem hledat kočičku.

Ta má pro ně připravenou svou zážitkovou dílnu na zkušebně DLO. Pod vedením dvou mladých lektorů, absolventů uměleckých škol, budou děti v průběhu dílny aktivně vtahovány do krátkých příběhů a budou tvořivě pracovat s papírem, s látkami, budou kreslit, zábavnou a hravou formou vstupovat do divadelních situací a jednat v nich.
Putování do zákulisí budou uskutečňována pravidelně, jednou měsíčně. První z nich je připraveno na sobotu 19. října, další proběhnou 16. 11. a 7. 12., vždy v 10 hodin. Počet účastníků jedné prohlídky je omezen na 25, je tedy nutné si předem rezervovat místo v pokladně divadla.

Další novinkou letošní sezóny jsou tvořivé výtvarné dílny Naše vlastní loutkové divadlo pro rodiče s dětmi ve věku od 5 do 9 let. Tradice rodinných loutkových divadel byla u nás v 19. století velmi rozšířená a v žádné spořádané rodině takovéto divadélko nesmělo chybět. Divadlo loutek chce dílnami navázat na tento jedinečný fenomén, který se neuchytil v takové šíři nikde jinde v Evropě.

Pod vedením zkušené lektorky a lektora si v této dílně děti společně s rodiči mohou vyrobit vlastní papírové loutkové divadélko a loutky na špejli podle svých představ a fantazie. První dílny jsou připraveny na neděli 20. října a 17. listopadu, vždy v 10:30 hodin na alternativní scéně Divadla loutek Ostrava. Další dílny budou realizovány podle zájmu veřejnosti.

Rezervace prohlídek i dílen přijímá pokladna DLO, tel. + 420 596 100 501, bližší informace také na: www.dlo-ostrava.cz


 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA