Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Poznejte abstraktní umění Nizozemska na komentované prohlídce v Domě umění

Poznejte abstraktní umění Nizozemska na komentované prohlídce v Domě umění

Jediná šance na komentovanou prohlídku výstavy nizozemského abstraktního umění Reductive.Nl, která právě probíhá v ostravském Domě umění, se zájemcům naskytne v úterý 3. března od 16,30. Krajská galerie tak vyslyšela opakované prosby mnoha zájemců a operativně zařadila komentovanou prohlídku do programu.


 

V úterý 3. března 2015 v 16.30 hodin se v Galerii výtvarného umění v Ostravě (GVUO) v Domě umění uskuteční jediná komentovaná prohlídka výstavou Reductive.NL / Čtyři generace geometricko-abstraktního umění z Nizozemska. Expozicí, která přestavuje 160 uměleckých děl 32 autorů, provede Renata Skřebská, kurátorka GVUO.

 


Výstava Reductive.Nl je dosud nejrozsáhlejší přehlídkou nizozemského geometricko-abstraktního umění, která kdy byla v zahraničí uspořádána, a na jejích přípravách pracovaly týmy několika galerií z různých zemí po uplynulé tři roky. Jedná se o mezinárodní výstavní projekt, který díla čtyř generací nizozemských umělců představuje postupně ve čtyřech zemích Visegradské skupiny: Výstava již byla uvedena v Polsku a z Ostravy poputuje na Slovensko a poté do Maďarska. Tvarová, barevná i technická různorodost vystavených obrazů, grafik i plastik a pohyblivých objektů nabízí pestrou uměleckou škálu, která s vtipem a elegancí dokáže pobavit a zaujmout každého návštěvníka. Pojem „geometrická abstrakce“ možná někoho odrazuje akademickým tónem, ale diváci a návštěvníci se nemusí obávat; tento druh umění je přístupný všem zájemcům, odborníkům i laikům. Kustodi galerie potvrzují, že kdo na výstavu přijde, je příjemně překvapen a zážitek si pochvaluje.

 


Kurátorka Renata Skřebská zájemce v úterý 3. března výstavou provede a seznámí je s díly, postupy i zajímavostmi ze života a tvorby vystavovaných umělců. Předchozí rezervace na komentovanou prohlídku není nutná a sraz účastníků je u pokladny ve foyer Domu umění. Zájemce prosíme o včasný příchod z důvodu nákupu platné vstupenky na výstavu před začátkem prohlídky. Vstupné je 80 korun plné a 40 korun zlevněné, volný vstup mají studenti dějin umění, uměleckých a umělecko-průmyslových škol, členové Společnosti přátel GVUO, ICOM a držitelé průkazu UNESCO. Výstava Reductive.NL je v Domě umění k vidění do 22. března 2015.

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA