Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Potřetí v historii zvítězila v soutěži polská kapela!

Potřetí v historii zvítězila v soutěži polská kapela!

Jubilejní patnáctý ročník největší česko-slovenské soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň zná po sobotním večeru svého vítěze! Ve skvělé atmosféře klubu Stolárna v Havířově se představili čtyři finalisté ze 465-ti přihlášených kapel a potřetí v historii se radovala z vítězství skupina z Polska – BLANT! 


Vítězná skupina BLANT při udílení cen

 

„Užili jsme si opravdu skvělý mejdan se čtyřmi nejlepšími kapelami a rozhodování bylo velmi náročné. Naštěstí tentokrát rozhodovala nejpočetnější porota v historii s celkem pětatřiceti členy a tak rozhodnutí nebylo na jednom konkrétním porotci, ale na názoru mnoha hudebních odborníků i partnerů soutěže. V porotě rovněž zasedli členové Patrona soutěže – kapely ABRAXAS – a tak byl jistě vybrán ten jednoznačně nejlepší. Vítězem se stala potřetí v historii soutěže skupina z Polska s názvem BLANT,“ stručně popisuje sobotní Velké finále ředitel Radegast Líhně Marek Slonina s tím, že výkon kapely byl okořeněn zejména výkonem energické zpěvačky. Vítězství skupiny BLANT bylo poměrně jednoznačné, když ji na první místo dosadila větší polovina porotců, nicméně rozdíly mezi dalšími kapelami již byly poměrně malé. „Zejména rozdíl hlasů mezi kapelou na druhém a třetím místě byl doslova o názoru jednoho porotce, tedy velmi těsný. Nakonec si druhé místo pro sebe vyválčila parta NEEASI z Vysokého Mýta, která po personálních změnách opět hraje ve velkém stylu. Třetí místo obsadila hardcoreová smečka z Týna nad Vltavou – United Front a čtvrtá příčka zbyla pro druhého polského zástupce letošního Velkého finále – partičku Red Mellow. Kapely si mezi sebe rozdělily řadu atraktivních cen, včetně smluv na vystoupení na významných akcích.
„Velké finále bylo posledním pětatřicátým koncertem tohoto ročníku soutěže a bylo důstojnou tečkou za snahou mnoha hudebníků, pořadatelského týmu Viking agency, i partnerů soutěže. Kapely ze sebe na pódiu vydaly všechno a došlo i na poděkování všem, kdo se na soutěži podíleli. Určitě největší díky zaslouží pivovar Radegast, za dlouholetou podporu rockové muziky a soutěže, město Havířov, kde soutěž před patnácti lety vznikla a má své pevné místo, či další hlavní partneři – CK Gargano a OSA partner. Pokud bychom měli vyjmenovat všechny partnery, děkovali bychom ještě dlouho, proto ještě jednou hromadně všem velké díky. Pevně věříme, že se setkáme při přípravě šestnáctého ročníku, který budeme stavět na základech novinek, které jsme přinesli letos, a jistě přijdeme opět s řadou dalších vylepšení,“ dodává Slonina. Jednou z novinek právě ukončeného ročníku byla větší spolupráce s fanoušky, pro které pořadatelé připravili hned dvě nové soutěže: Soutěže pro Fans a PROROcK RADEGASTU. První probíhala na internetových stránkách soutěže a soutěžilo v ní s partnery přes tisíc fanoušků z celé republiky. V rámci PROROcKa RADEGASTU pro změnu soutěžili fanoušci v klubech, kde tipovali výsledky kol. Na Velkém finále se ze stovky tipů sešlo šest správných odpovědí a výherci si podělili řadu cen, vítěz pak získal mimo jiné dvě vstupenky na Masters of Rock.
Další informace o soutěži pořadatelé pravidelně zveřejňují na svých webových stránkách www.lihen.cz a facebookovém profilu, kde také jako první uvedou informace o dalším ročníku. 

 

Autor: Marek Slonina

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA