Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Postup si vybojovali první čtvrtfinalisté!

Postup si vybojovali první čtvrtfinalisté!

Zejména domácí kapely si vybojovaly postup do čtvrtfinále v druhých základních kolech čtrnáctého ročníku největší klubové soutěže amatérských kapel Radegast Líheň. Přesto jim v některých klubech postup vyfoukli přespolní. 


 

V olomouckém Bounty rock café postoupila už ve středu do dalších bojů parta Wasabi z Ústí nad Orlicí, která předčila jak frýdecko-místecké TrochuMoc, tak v regionu velmi oblíbenou partu The SMiLE. „Ve čtvrtek se v Jazz clubu odehrálo opravdu luxusní tvrdé kolo, které z prostor vymetlo i ty poslední pavouky, kteří tady ještě zbyli. Trashing Machine předvedli výborný výkon se spoustou instrumentálních vyhrávek, Epistemy zase kvalitní death metal, jaký slýcháme od renomovaných zahraničních kapel. Vítězem se ovšem stali orlovští Bloody Obssesion, kteří by zřejmě, pokud by ještě v klubu nějací zůstali, i ty poslední pavouky zabili,“ vtipně dokumentoval průběh koncertního kola šéf poroty Marcel Gajdáček z pořádající agentury Viking agency z Havířova. Nekompromisně se valící směs death metalu s přesahem do grindcore tentokrát slavila úspěch a téměř domácí partu poslal do dalších bojů. Vítězem druhého kola se ve stejný den stali i poděbradští XENON, kteří zavítali do třineckého klubu Barrocko. Tady porota, stejně jako v minulém kole, neměla pochyby o vítězi a rozhodla jednohlasně. Pro vítěze hovořily výborně zpracované aranže, zvuk, kontakt s obecenstvem a mnoho dalšího. Porota rovněž ocenila profesionální přístup kapely ke zvukové zkoušce, či samotné technické přípravě vystoupení. Na druhém místě pak skončili místní DeadWind z Olomouce těsně před skupinou PostCoal z Karviné. Druhým domácím zástupcem, který v druhém kole slavil úspěch, byli ostravští Yesterdays. Ti měli velmi těžkou pozici, když proti nim stáli jak frýdecko-místečtí Under The Skin, tak nedávní vítězové ostravské soutěže Boom Cup – the dust z Vlašského Meziříčí. Právě posledně jmenovaní se jen o hlas jednoho porotce umístili na druhém místě. Pro vítěze hovořilo možná jen o chlup větší nasazení.

 


Třetí kola proběhnou opět v tradičních termínech, tedy ve středu v olomouckém klubu Bounty rock café, ve čtvrtek v havířovském Jazz clubu a třineckém Barrocko, a v pátek v klubu U6 v Dolní oblasti Vítkovice. V Olomouci se budeme pohupovat na vlnách funky, v Havířově si užijeme ska a punk, v Třinci deathmetalový nářez a v Ostravě uslyšíme různé varianty folku. Poprvé v tomto ročníku uslyšíme a uvidíme i zástupce z Polska, když do Třince zavítají InDespair a do Olomouce Roots Rockets.

 

Podrobnosti k soutěži najdou fanoušci na facebooku a www.lihen.cz. 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA