Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Poslední možnost zhlédnout výstavu Jan Zrzavý: Božská hra

Poslední možnost zhlédnout výstavu Jan Zrzavý: Božská hra

Výstava Jan Zrzavý Božská hra, kterou připravila Galerie výtvarného umění v Ostravě ve spolupráci s Národní galerií v Praze, končí již příští víkend.


Expozice Jan Zrzavý Božská hra, která představuje kolem 250 uměleckých děl, končí již příští týden. Od 12. prosince 2012 ji zhlédlo přes 20 000 návštěvníků. Repríza této výjimečné přehlídky se v nejbližších letech nechystá. Návštěvníci tedy mají poslední možnost prohlédnout si výstavu v ostravském Domě umění v neděli 10. března 2013.

„Průměrná denní návštěvnost se v posledním týdnu pohybuje kolem 400 lidí. Nejvíce návštěvníků ovšem přichází v neděli, kdy Dům umění zaplní až 1500 zájemců o díla Jana Zrzavého, “ doplňuje Jiří Jůza, ředitel GVUO.

Výstava Jan Zrzavý: Božská hra přináší nový pohled na tvorbu i osobnost významného českého umělce. Expozice představuje průřez tvorbou Jana Zrzavého, a to včetně běžně nepřístupných prací ze soukromých sbírek. Pro děti je navíc připravena interaktivní výstava Pojďte si hrát s panem malířem Janem Zrzavým. Exponáty zapůjčilo celkem 24 veřejných institucí a několik soukromých sběratelů. Přehlídku děl známého výtvarníka přichystali přední čeští kunsthistorikové Lenka Bydžovská, Vojtěch Lahoda, Zuzana Novotná a Karel Srp ve spolupráci s Galerií výtvarného umění v Ostravě a Národní galerií v Praze.

Výstavní sály jsou otevřeny úterý až neděle od 10.00 do 18.00 hodin. Plné vstupné činí 100 Kč, zlevněné 50 Kč, volný vstup je v neděli. Záštitu nad výstavou převzali Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje a Petr Kajnar, primátor města Ostravy.


 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA