Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Pomozte svým pohybem handicapovaným. Birell jízda vrací do sedla a míří i do Ostravy

Pomozte svým pohybem handicapovaným. Birell jízda vrací do sedla a míří i do Ostravy

V úterý 4. srpna a ve středu 5. srpna v Ostravě můžete pomoci svým pohybem šesti handicapovaným lidem vrátit se zpátky na kolo. Stačí se vydat v úterý k lávce v Hrabové a ve středu k Řepišti, kde bude stát Birell brána v době od 11 do 19 hodin.


 

Za každý průjezd se přičte na displeji 5 Kč. Čím více lidí přispěje svým pohybem, tím vyšší částka půjde na nákup handbiků a speciálních kol.

„Jsem rád, že se Birell rozhodl uspořádat tento projekt. Jeho krása je v tom, že vybízí lidi sednout na kolo a přitom pomáhá těm, kteří jízdu na kole milují, ale bohužel se jí kvůli zákeřné nemoci či těžkému úrazu nemohou nyní věnovat. Speciální kola a handbiky jsou nákladnou záležitostí. Každý stojí několik desítek tisíc korun, a ne všichni si ho proto mohou dovolit. Jsem přesvědčen, že tento projekt bude natolik úspěšný, abychom splnili sen několika lidem s těžkým životním osudem,“ říká legendární paralympionik Jiří Ježek, který je patronem projektu. Všechna místa, kde Birell branou můžete projet, najdete na webu www.birelljizda.cz.

 

 

Autor: Kateřina Havlová

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA